fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Poslanci Gyimesi a Taraba navrhujú zakázať dúhové vlajky na budovách štátnych inštitúcií

Za porušenie tohto ustanovenia navrhujú pokutu do sedemtisíc eur, ktorú by mohol právnickej osobe uložiť okresný úrad.

Máte tip? napíšte nám mailom

20.9.2022 (Webnoviny.sk) – Poslanci by sa mali septembrovej schôdzi parlamentu zaoberať zákazom symbolov propagujúcich akýkoľvek druh sexuálnej orientácie v budovách štátnych inštitúcií.

Návrh má na schôdzi predložiť poslanec György Gyimesi (OĽaNO) spolu s Tomášom Tarabom, ktorý kandidoval za stranu Kotlebovci – Ľudová strana Naše Slovensko. Za porušenie tohto ustanovenia navrhujú pokutu do sedemtisíc eur, ktorú by mohol právnickej osobe uložiť okresný úrad.

Zákaz umiestňovania symbolov má podľa návrhu platiť pre interiér aj exteriér budov štátnych inštitúcií. Týkať sa má aj objektu, v ktorom sídli verejný ochranca práv. Práve úrad ombudsmanky vyvesil dúhovú vlajku v deň dúhového pochodu na podporu LGBT komunity.

Naživo: Rokovanie parlamentu

Viac k témam: LGBTI, Rokovanie NR SR
Zdroj: Webnoviny.sk – Poslanci Gyimesi a Taraba navrhujú zakázať dúhové vlajky na budovách štátnych inštitúcií © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií