fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Pouličný umelec Banksy zverejnil nové dielo. Vzniklo v jeho kúpelni.

Banksy má podobne ako mnohí z nás homeoffice. Jeho manželka nie je nadšená z diela, ktoré vzniklo v ich kúpeľni.

Máte tip? napíšte nám mailom

Britský streetartový umelec Bansky je známy najmä svojimi satirickými grafitmi na rôznych budovách či múroch. Jeho pravá identita je prísne tajná, teraz však umelec poodhalil aj čosi zo svojho súkromia. Na Instagrame zverejnil maľbu, ktorá vznikla v jeho vlastnej kúpeľni.

Manželka sa nepoteší

Na fotografii je kúpelňa, ktorú vzali útokom neposedné potkany. Jeden zo škodcov vystrelil na stenu zubnú pastu, ďalší hlodavec pošpinil záchod. Hotová apokalypsa! Keby ste takýto výjav objavili vo svojej kúpeľni, váš tlak by asi vystrelil do astronomických výšok. Banksyho umenie privodilo šok aj pani Banksyovej.

„Moje žena nenávidí, keď pracujem z domu,“ napísal umelec v komentári na Instagrame.

View this post on Instagram

. . My wife hates it when I work from home.

A post shared by Banksy (@banksy) on

Izolácia pomáha kreativite

Banksy je podobne ako tretina celého sveta v nútenej izolácii. Mozog človeka, ktorý je zatvorený medzi štyrmi stenami, často trpí nedostatkom vnemov. A práve vtedy si začne mozog vnemy vytvárať sám a začne vznikať umenie. Umenie veľmi často vniká jednoducho z nudy, z okamihov, keď umelec zabudne na vonkajší svet a ponorí sa sám do svojho vnútra. Umelci síce inšpiráciu často čerpajú práve z kontaktu s inými ľuďmi, zároveň však potrebujú samotu a priestor nato, aby svoje myšlienky preniesli na papier či plátno. (V Banksyho prípade na stenu). Mnohí známi maliari boli nútení žiť v izolácii kvôli mentálnym či fyzickým chorobám a práve v izolácii vznikli ich nejlepšie diela.

Napríklad Vincent van Gogh bol po tom, ako si odsekol ucho, zatvorený v blázinci. V tomto ponurnom prostredí paradoxne vznikli mnohé jeho známe obrazy. Tri mesiace potom, ako ho pustili domov, spáchal samovraždu. Mnohí umelci si dokonca samotu a život v izolácii volia dobrovoľne.

Banksy miluje pozornosť

Britský umelec Banksy je typ umelca, ktorý rád vzbudzuje pozornosť a život v izolácii mu určite nevyhovuje. Jeho plátnom je celý svet a kúpeľňa je pre neho len dočasným riešením. Pred nejakým časom nechal Banksy v aukčnej sieni skartovať obraz Girl With a Balloon krátko potom, ako bol predaný. Písali o ňom médiá po celom svete. A presne toto je Banksyho štýl. Šokovať, prekvapovať a rozosmiať. Dúfajme, že sa Banksy čoskoro vráti do ulíc a spoulu s ním do ulíc vyjdeme aj my.

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj Instagram Guardian
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií