fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Pouličný umelec dáva nudným uliciam druhý dych

Rodák z Milána, 40-ročný Cosimo Choene Caiff, sa venuje street artu. Ulice premieňa na výstavné kusy a navodzuje v nich umeleckú atmosféru. Jeho 3D kúsky sú viac než geniálne.

Máte tip? napíšte nám mailom

Ulice ožívajú vďaka nápaditým kresbám

Pouličné umenie má dlhodobo zlú povesť. Niektorí to berú ako trestný čin a ľudí, ktorí ich vytvárajú označujú za gaunerov. Nie je tomu však vždy tak. Sú tu aj takí, ktorí transformujú prázdne steny a priestory na hotové umelecké diela. Jedným z nich je aj Cosimo Choene Caiff, rodák z Milána. Vytvára úžasné 3D kúsky, ktoré lákajú ľudí svojou nevídanou koncepciou.

Umelec pomocou svojej 3D techniky skrášľuje nudné priestory. Ak si urobíte pri jeho diele fotografiu v pravom uhle, stanete sa súčasťou diela. ,,Táto myšlienka sa zrodila z túžby dostať sa z krabice a vo všetkých mojich návrhoch sa snažím posielať správy o neistote, radosti zo života a o tom, čo ma obklopuje,” uviedol umelec pre portál Bored Panda.

3D kresby
Umelcove diela skrášľujú okolie a dokonale zapadajú. Zdroj: https://www.instagram.com/cosimocheone/

Street art ako forma umenia

Existuje mnoho spôsobov, ako sa vyjadriť a ešte viac foriem umenia. Jedným z nich je street art. Je to vizuálne umenie vytvorené na verejných miestach. Existujú aj ďalšie výrazy pre túto umeleckú formu, napríklad „postgraffiti“, „nezávislé verejné umenie“. V mnohých prípadoch umelec graffiti vykonáva svoje umenie nelegálne, ale teraz existujú špeciálne miesta, kam môžu prísť a kresliť bez strachu. Niektorí umelci dokonca získajú povolenie na tvorbu svojich diel.

Prečítajte si tiež:
Nevesty a tetovanie! Ide to vôbec k sebe?

Bežnými typmi pouličného umenia sú sprejové graffiti, šablónové graffiti, plagátové nálepky, pouličné inštalácie a sochy. Všetky kresby, ktoré vidíte na verejných priestranstvách a miestach, možno považovať za pouličné umenie. Umelec Cosimo Cheone Caiffa vytvára 3D graffiti, ktoré interaguje s jeho okolím, vytvára ilúziu z určitej perspektívy.

Odmalička miloval umenie

Cosimo Cheone Caiffa sa narodil v Gallipoli v Leece 26. mája 1979 a vždy sa zaujímal o umenie. Jeho rodina a priatelia boli nejakým spôsobom prepojení s umením. Najskôr sa naučil maľovať na plátno, potom sa dozvedel o graffiti a okamžite ho zaujalo. Pracoval a tvrdo trénoval a jeho 3D street art je ohromujúci.

Spôsob, akým Cosimo pracuje, je fascinujúci. Veľmi dobre využíva perspektívu. Z jedného uhla jeho predloha vyzerá trošku divne a zdeformovane, no z iného je hotovým veľdielom. Pomocou tejto techniky robí zo svojho umenia vybočenie z noriem a celok pôsobí, že je súčasťou životného prostredia. Nie je ľahké robiť tento druh práce, treba veľmi dobre poznať teóriu umenia a efektívne využívať svoje okolie.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií