Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Pouličný umelec dáva nudným uliciam druhý dych

Rodák z Milána, 40-ročný Cosimo Choene Caiff, sa venuje street artu. Ulice premieňa na výstavné kusy a navodzuje v nich umeleckú atmosféru. Jeho 3D kúsky sú viac než geniálne.

Ulice ožívajú vďaka nápaditým kresbám

Pouličné umenie má dlhodobo zlú povesť. Niektorí to berú ako trestný čin a ľudí, ktorí ich vytvárajú označujú za gaunerov. Nie je tomu však vždy tak. Sú tu aj takí, ktorí transformujú prázdne steny a priestory na hotové umelecké diela. Jedným z nich je aj Cosimo Choene Caiff, rodák z Milána. Vytvára úžasné 3D kúsky, ktoré lákajú ľudí svojou nevídanou koncepciou.

Umelec pomocou svojej 3D techniky skrášľuje nudné priestory. Ak si urobíte pri jeho diele fotografiu v pravom uhle, stanete sa súčasťou diela. ,,Táto myšlienka sa zrodila z túžby dostať sa z krabice a vo všetkých mojich návrhoch sa snažím posielať správy o neistote, radosti zo života a o tom, čo ma obklopuje,“ uviedol umelec pre portál Bored Panda.

3D kresby
Umelcove diela skrášľujú okolie a dokonale zapadajú. Zdroj: https://www.instagram.com/cosimocheone/

Street art ako forma umenia

Existuje mnoho spôsobov, ako sa vyjadriť a ešte viac foriem umenia. Jedným z nich je street art. Je to vizuálne umenie vytvorené na verejných miestach. Existujú aj ďalšie výrazy pre túto umeleckú formu, napríklad „postgraffiti“, „nezávislé verejné umenie“. V mnohých prípadoch umelec graffiti vykonáva svoje umenie nelegálne, ale teraz existujú špeciálne miesta, kam môžu prísť a kresliť bez strachu. Niektorí umelci dokonca získajú povolenie na tvorbu svojich diel.

Bežnými typmi pouličného umenia sú sprejové graffiti, šablónové graffiti, plagátové nálepky, pouličné inštalácie a sochy. Všetky kresby, ktoré vidíte na verejných priestranstvách a miestach, možno považovať za pouličné umenie. Umelec Cosimo Cheone Caiffa vytvára 3D graffiti, ktoré interaguje s jeho okolím, vytvára ilúziu z určitej perspektívy.

Odmalička miloval umenie

Cosimo Cheone Caiffa sa narodil v Gallipoli v Leece 26. mája 1979 a vždy sa zaujímal o umenie. Jeho rodina a priatelia boli nejakým spôsobom prepojení s umením. Najskôr sa naučil maľovať na plátno, potom sa dozvedel o graffiti a okamžite ho zaujalo. Pracoval a tvrdo trénoval a jeho 3D street art je ohromujúci.

Spôsob, akým Cosimo pracuje, je fascinujúci. Veľmi dobre využíva perspektívu. Z jedného uhla jeho predloha vyzerá trošku divne a zdeformovane, no z iného je hotovým veľdielom. Pomocou tejto techniky robí zo svojho umenia vybočenie z noriem a celok pôsobí, že je súčasťou životného prostredia. Nie je ľahké robiť tento druh práce, treba veľmi dobre poznať teóriu umenia a efektívne využívať svoje okolie.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií