Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

RTVS pripravila pre školákov, ktorí majú kvôli COVID-19 prerušené vyučovanie, špeciálnu reláciu

Školáci môžu počas televízneho vyučovania plniť rôzne úlohy

Bratislava 17. marca (TASR) – Na obrazovky RTVS pribudne od stredy 18. marca nová interaktívna relácia pre malých školákov.

Školopovinné deti sa doma vôbec nemusia nudiť. RTVS im pripravila novú zaujímavú reláciu, ktorá ich bude vzdelávať priamo v ich obývačke či v detskej izbe. Novú reláciu budú môcť školáci sledovať od stredy – 18. marca.

,,V nej sa zábavnou formou počas 45 minút dozvedia množstvo nových poznatkov. Zároveň sa môžu diváci zapájať do úloh, ktoré im zadajú učitelia a prostredníctvom televíznej obrazovky sa budú môcť podeliť o svoje riešenia,“  informovala TASR Erika Rusnáková, hovorkyňa RTVS. Tá bude „Školský klub – hodinku z triedy bez triedy“- vysielať na Dvojke každý pracovný deň od 9:15 h do 10:.00 h do 27. marca.

Reláciou vás bude sprevádzať jeden z moderátorov – Adela Mojžišová, Ondrej Lenárth a Martina Slobodová, ktorých deti poznajú z programu Smajlíkovci. Do štúdia prídu dvaja učitelia – Barbora Drinková a Dávid Králik. Hlavnou metodičkou je Dagmar Môťovská, tútorka Hejného metódy.

,,Nepôjde o klasické vyučovanie, ale o interaktívny a zábavný spôsob, ako sa niečo nové a zaujímavé dozvedieť aj mimo škôl, ktoré sú teraz zatvorené,“  vysvetlil šéfdramaturg detskej tvorby RTVS, Vladimír Balko. Verejnoprávny vysielateľ reaguje reláciou plnou nových objavov z oblasti zdravia, prírodopisu, matematiky či geografie na mimoriadnu situáciu:

,,Po 27. marci budeme na základe aktuálneho stavu v Školskom klube pokračovať, prípadne ho rozšírime.“ Zapojiť do vysielania sa môžu aj deti pri televíznych obrazovkách, ktoré sa spolu s rodičmi môžu zahrať pri plnení domácich úloh a odpovede posielať na skolskyklub@rtvs.sk. Budú kresliť, vytvárať rôzne modely z vecí, ktoré majú doma, prípadne odpovedať na zábavné otázky. Na druhý deň sa v živom vysielaní dozvedia nielen správnu odpoveď, ale ich nápady, riešenia a výtvory uvidia všetci diváci Dvojky.

Obsahovú, metodickú a organizačnú podporu Školskému klubu zabezpečuje základná škola FELIX Bratislava a tiež vzdelávacia nezisková organizácia Indícia. So zbieraním námetov na vysielanie pomáhajú aj organizácie Živica, Centrum inkluzívneho vzdelávania, iniciatíva Deti nepočkajú a ZŠ Letná v Poprade.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií