Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Toto sú tie najkrajšie hollywoodske herečky všetkých čias. Súhlasíte?

Marilyn Monroe, Brigitte Bardot, Sophia Loren a ďalšie. Krása mala v Hollywoode vždy svoje miesto.

Hovorí sa, že krása nie je všetko. Ak sa však porozhliadnete naprieč históriou kinematografie, zistíte, že jej úloha je nezastupiteľná. Tie najslávnejšie herečky oplývali vždy nielen náramným talentom, ale aj anjelskou tvárou. V niektorých prípadoch dokonca krása zatienila talent.

Nie sme zvedaví len na to, ktorý film získa to najprestížnejšie ocenenie; mnohí ho sledujú kvôli krásnym ženám. Hollywoodske herečky patria medzi najkrajšie ženy. Presvedčte sa o tom sami.

Stránka Bright Side spravila zoznam najkrajších herečiek všetkých čias, o ktorých rozhodli práve sledovatelia spomínanej stránky.

19. Jessica Biel

Jessica Biel
Zdroj: livekindly.co

Manželka sexsymbolu Justina Timberlakea si vyslúžila 19. miesto. Herečka sa preslávila najmä úlohou Mary Camdenovej v rodinnom seriáli V siedmom nebi. Ten mal premiéru v roku 1996 a pamätá si ho takmer každý mileniál.

18. Catherine Zeta-Jones

Catherine Zeta-Jones
Zdroj: New Idea

Catherine Zeta-Jones je jednou z najznámejších herečiek tohto storočia. 49-ročná Catherine pochádza z Walesu a od roku 2000 je manželkou taktiež známeho herca Michaela Douglasa. Svoje herecké schopnosti predviedla vo filmoch Zorro: Tajomná tvár, Queen America či Dannyho dvanástka.

17. Rita Hayworth

Rita Hayworth
Zdroj: thevintagenews.com / oficiálny portrét k Down To Earth z roku 1947

Rita Haworth bolo jej umelecké meno, rodné bolo Margarita Carmen Cansino. Bola to americká herečka a tanečníčka.

Slávu žala od 40. rokov minulého storočia, keď si zahrala počas 37 rokov v 61 filmoch.

16. Sharon Stone

Sharon Stone
Zdroj: JOHN SALANGSANG

Sharon Stone patrila k najkrajším ženám jej éry. Momentálne 61-ročná, stále skvele vyzerajúca dáma, hrala vo filmoch ako Ten, kto sa pozerá, Kasíno, Total Recall i vo filme Základný inštinkt.

15. Jennifer Connelly

Jennifer Connelly
Zdroj: cuak.com

48-ročná herečka začala svoju kariéru ako detská modelka. Začala sa objavovať v magazínoch, časopisoch a televízii, keď uskutočnila svoj herecký debut v roku 1984 vo filme Once Upon a Time in America. Ako herečka je veľmi rozmanitá a žiadna úloha jej nie je cudzia. Hrala aj v horore Phenomena z roku 1985 či vo fantastickom filme Labyrinth z roku 1986.

14. Ursula Andress

Ursula Andress
Zdroj: pinterest.com

Ursula je švajčiarska herečka, ktorá získala Zlatý glóbus. Bola taktiež aj sexsymbolom 60. rokov 20. storočia, preto patrí medzi najkrajšie herečky všetkých čias.

Preslávila ju rola Bond girl – Honey Rider – v prvej oficiálnej bondovke z roku 1962.

13. Rachel Weisz

Rachel Weisz
Zdroj: CHRISTOPHER WAHL

Rachel Weisz je britská filmová herečka. Za úlohu Tessy Quayle vo filme Nepohodlný z roku 2005 získala Oscara za najlepší ženský herecký výkon vo vedľajšej úlohe.

Od roku 2011 je manželkou ex Jamesa Bonda Daniela Craiga.

12. Raquel Welch

Raquel Welch
Zdroj: youtube.com

Americká herečka a speváčka. Roly stvárnila v snímkach ako Milión rokov pred Kristom, 100 pušiek či Pravá blondínka z roku 2001.

Po tom, ako vyšla jej kolekcia bikín, sa jej plagáty začali nadmerne predávať. Vďaka ním sa stala internacionálnym snom všetkých mužov a patrí medzi tie najkrajšie herečky všetkých čias.

11. Elizabeth Hurley

Elizabeth Hurley
Zdroj: hellomagazine.com

Anglická 53-ročná herečka je známa najmä pod menom Liz Hurley. V deväťdesiatych rokoch bola známa ako partnerka Hugha Granta, ktorý si užíval mediálnu pozornosť za film Štyri svadby, jeden pohreb.

10. Hedy Lamarr

Hedy Lamarr
Zdroj: menn.is

Hedy Lamarr, pôvodným menom Hedwig Eva Maria Kiesler, bola rakúsko-americká herečka židovského pôvodu.

Vo svojej dobe bola považovaná za jednu z najatraktívnejších herečiek filmového priemyslu. V zahraničí vystupovala pod menom Hedy Lamarr. Preslávila sa filmom Extase z roku 1932.

9. Charlize Theron

Charlize Theron
Zdroj: Terry Renna

Juhoafrická herečka získala Oscara za účinkovanie vo filme Monštrum a jednoznačne patrí medzi tie najkrajšie herečky všetkých čias!

8. Sophia Loren

Sophia Loren
Zdroj: guioteca.com

Sophia Loren, vlastným menom Sofia Villani Scicolone, je talianska herečka, ktorá sa v 60. rokoch 20. storočia stala svetovou hviezdou a patrí medzi najkrajšie herečky.

V roku 1962 získala Oscara za svoju úlohu vo filme Vrchárka, ktorý bol nakrútený podľa románu Alberta Moraviu.

7. Natalie Wood

Natalie Wood
Zdroj: thewrap.com

Nataliu Zacharenko poznajú ľudia pod umeleckým menom Natalie Wood. Natalia bola rusko-ukrajinského pôvodu. mala dve sestry, staršiu nevlastnú Oľgu a mladšiu Lanu Wood, ktorá sa stala tiež herečkou. V súčasnosti patrí medzi tie najkrajšie herečky všetkých čias.

6. Michelle Pfeiffer

Michelle Pfeiffer
Zdroj: pinterest.com

60-ročná kalifornská herečka si zahrala aj v kultovom filme Scar face z roku 1983. Zahliadnuť sme ju mohli aj vo filme Batman sa vracia, Ant-Man and Wasp.

5. Brigitte Bardot

Najkrajšie hollywoodske herečky - Brigitte Bardot
Zdroj: barnes-sttropez.com

Bývalá francúzska herečka, speváčka, modelka a aktivistka za práva zvierat.

Na začiatku sa objavila v 16 filmoch, čo odpálilo jej hereckú kariéru. V roku 1973 svoju kariéru ukončila a začala sa naplno venovať právam zvierat. Celkovo nakrútila 47 filmov a naspievala okolo 80 piesní.

4. Marilyn Monroe

Najkrajšie hollywoodske herečky - Marylin Monroe
Zdroj: cinemagia.ro

Ikonická blondína, ktorú netreba nijako obzvlášť predstavovať.

Norma Jeane Mortenson bolo je rodné meno, ktoré si neskôr zmenila na pseudonym Marilyn Monroe, pod ktorým ju pozná celý svet.

Pochádzala z Ameriky a bola nesmierne nadaná. Preslávila sa najmä ako herečka, ale aj modelka a speváčka. Aj keď jej kariéra trvala len dekádu, jej filmy mali počas svojej doby zisk 200 miliónov dolárov.

3. Elizabeth Taylor

Najkrajšie hollywoodske herečky - Elizabeth Taylor
Zdroj: pinterest.com

Americká herečka, ktorú nazývali skrátene aj Liz Taylor. Bola považovaná za jednu z veľkých hollywoodskych hviezd strieborného plátna 20. storočia.

Taylor je aj dvojnásobná držiteľka ocenenia Oscar a tiež bola považovaná za sexsymbol svojej doby. Stvárnila úlohy vo filme Kleopatra, Skrotenie zlej ženy či Obor.

2. Audrey Hepburn

Najkrajšie hollywoodske herečky - Audrey Hepburn
Zdroj: biography.com

Hepburn bola britská herečka, módna ikona a filantropka. Preslávila sa najmä vďaka účinkovaniu v snímke Raňajky u Tiffanyho a patrí medzi tie najkrajšie herečky všetkých čias.

Okrem hereckej kariéry bola aj veľvyslankyňou dobrej vôle UNICEF.

1. Grace Kelly

Najkrajšie hollywoodske herečky - Grace Kelly
Zdroj: allposters.es

Grace Kelly je podľa čitateľov najkrajšia žena všetkých čias. Poznať ju môžete aj pod menom Grace, kňažná z Monaka.

Pôsobila ako filmová aj divadelná herečka. Hrala vo filmoch ako Chyťte zlodeja, Okno do dvora i Na pravé poludnie.

Mohlo by sa vám páčiť