fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Upratovačka zabudla vozík s čistiacimi prostriedkami v Národnej galérií, ľudia ho považovali za súčasť výstavy

Že sa v dnešnej dobe môže stať umelcom prakticky každý, dokázala aj upratovačka Vasylina B. pracujúca v Národnej galérii v Prahe.

Máte tip? napíšte nám mailom

Po skončení pravidelného večerného upratovania zabudla 60 ročná Ukrajinka schovať svoj vozík s čistiacimi prostriedkami. Ten sa nasledujúci deň stal medzi návštevníkmi galérie senzáciou.

,,Ya nie znayu, pre shcho vy menej prosyte. Chy mozhu ya zakinchyty prybyrannya?” Zneli slová upratovačky, ktorá svojím dielom uchvátila tisíce návštevníkov Národnej galérie a ďalšie milióny ľudí na sociálnych sieťach.

Vedenie Národnej galérie najskôr chcelo vozík z výstavy odstrániť, avšak enormný záujem návštevníkov ich donútil celú situáciu prehodnotiť. Vzhľadom k vzniknutej situácii môže teraz ísť o najcennejšie kúsok, ktorým galéria disponuje.

Vasylina má neskutočný talent

,,Rozhodli sme sa dielo na výstave zatiaľ ponechať, úplne presne vyjadruje dobu, v ktorej teraz žijeme. Pani Vasylina má neskutočný talent, a preto sme sa rozhodli navýšiť jej mzdu na 85 korún na hodinu, “oznámila novinárom tlačová hovorkyňa Národnej galérie.

O novovzniknuté dielo prejavilo záujem už niekoľko filantropov a zberateľov umenia. Medzi nimi je aj Karel Janeček, ktorý chce upratovací vozík kúpiť pre jednu zo svojich partneriek. Jeho aktuálna ponuka je 21 miliónov českých korún.

Prečítajte si tiež:
Fotograf Jakub Michel: Čakal som, kedy odniekiaľ vyskočí SBS-kár, rozbije mi foťák a dostanem od neho na hubu

 

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj nevimnews
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií