fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Povodne v štáte Kentucky už majú najmenej 25 obetí. Veľa ľudí je nezvestných a počty tak zrejme ešte stúpnu (video)

Americký prezident Joe Biden v piatok pre povodne vyhlásil stav „veľkej pohromy” a rozhodol o poskytnutí federálnej pomoci.

Máte tip? napíšte nám mailom

30.7.2022 (Webnoviny.sk) – Náhle povodne v americkom štáte Kentucky si vyžiadali už najmenej 25 obetí na životoch. Uviedol to guvernér štátu Andy Beshear, ktorý očakáva, že počet obetí sa ešte zvýši. Americký prezident Joe Biden v piatok pre povodne vyhlásil stav „veľkej pohromy” a rozhodol o poskytnutí federálnej pomoci. Informuje o tom portál bbc.com.

Medzi obeťami záplav je aj šesť detí vrátane jedného dieťaťa vo veku len jeden rok. „Veľa ľudí je stále nezvestných. Urobíme všetko, čo môžeme, aby sme ich všetkých našli,” uviedol guvernér. Upozornil však, že nájdenie všetkých obetí môže trvať týždne.

Bez elektriny je v štáte Kentucky viac ako 33-tisíc ľudí. Podľa guvernéra povodne zničili stovky domov. Očakáva sa, že hladiny riek v postihnutých oblastiach budú kulminovať cez víkend, uviedla americká Národná meteorologická služba (NWS).

Viac k témam: Povodne, Úmrtia
Zdroj: Webnoviny.sk – Povodne v štáte Kentucky už majú najmenej 25 obetí. Veľa ľudí je nezvestných a počty tak zrejme ešte stúpnu (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Čína neposkytla Rusku počas vojny žiadnu materiálnu pomoc, dodávanie zbraní Ukrajine podľa Pekingu iba prilieva olej do ohňa
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií