fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

POZOR! Androidom sa šíri nový vírus

Máte tip? napíšte nám mailom

Bezpečnostná firma Blue Coat Systems objavila nový typ vírusu, ktorý môže postihnúť zariadenia s operačným systémom Android.

Používateľ pritom nemusí vykonávať žiadnu špecifickú akciu. Väčšina vírusov vyžaduje od používateľa napríklad inštaláciu aplikácie resp. inštaláciu neznámeho .apk súboru či kliknutie na nejaké tlačidlo. Tento typ však nevyžaduje nič z vyššie spomínaných. Stačí navštíviť obyčajnú webovú stránku – väčšinou ide o stránky pre dospelých.

ransomware-1

Chyba, vďaka ktorej je možné zariadenie infikovať, je ukrytá priamo v systéme Android. Táto chyba bola zaznamenaná aj v iných pokusoch hackerov zablokovať zariadenia. Teraz je ich vynaliezavosť posunutá o level vyššie.

Tento vírus môžme radiť do kategórie ransomware. Od používateľa žiada zaplatiť nemalú sumu, aby bol odstránený.

Na teraz je jedinou možnosťou odstránenia tohto vírusu reset zariadenia na výrobné nastavenia. Maj sa teda na pozore a neotváraj “podozrivé” stránky, ktoré nemáš overené.

Zdroje: phandroid.com, mojandroid.sk, flickr.com

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií