Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Predseda ústavného súdu Fiačan sa vyjadrí k novele Trestného zákona (naživo)

Ivan Fiačan predstaví verejnosti uznesenie pléna ústavného súdu, ktoré sa týka kontroverznej novely.

6.3.2024 (SITA.sk) – Predseda Ústavného súdu SR Ivan Fiačan sa v stredu po 11.00 vyjadrí k uzneseniu pléna ústavného súdu, ktoré sa týka novely Trestného zákona. Urobí tak deň po tom, čo premiér Robert Fico (Smer-SD) na svojej tlačovej besede uviedol, že by Fiačan mal odstúpiť zo svojej funkcie.

Naživo: Vyjadrenie Ivana Fiačana

video doplníme po začatí tlačovej konferencie

Dôvodom je podľa Fica skutočnosť, že médiá, ktoré sú podľa neho nepriateľské voči vláde, mali rozhodnutie súdu o novele Trestného zákona k dispozícii skôr ako strany v konaní. Podľa premiéra by mal Fiačan v tejto súvislosti vyvodiť zodpovednosť.

„Keby som mal tú právomoc, odvolám ho,“ povedal Fico s tým, že ako sudca ÚS SR by Fiačan mohol zostať, nie však na jeho čele, keďže si nevie ustrážiť, čo sa deje na jeho pracovisku. Ako doplnil, touto vecou by sa mal zaoberať aj novozvolený prezident, keďže Zuzana Čaputová neodvolá Fiačana.

https://cdnv.sita.sk/sites/34/2024/03/ficove-otazky-ustavny-sud-sr.mp4

Viac k témam: Novela Trestného zákona, Predseda Ústavného súdu SR, Premiér Slovenskej republiky, Trestný zákon
Zdroj: SITA.sk – Predseda ústavného súdu Fiačan sa vyjadrí k novele Trestného zákona (naživo) © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií