fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Premiér Draghi rezignoval, pre Taliansko a Európu sa začína obdobie neistoty

Úrad hlavy štátu uviedol, že prezident rezignáciu berie na vedomie a požiadal Draghiho vládu, aby pôsobila ako dočasný kabinet.

Máte tip? napíšte nám mailom

21.7.2022 (Webnoviny.sk) – Taliansky premiér Mario Draghi vo štvrtok rezignoval na svoj post po tom, ako jeho kľúčoví koaliční spojenci bojkotovali hlasovanie o dôvere v Senáte. Draghiho rozhodnutie o vzdaní sa funkcie signalizuje pravdepodobnosť predčasných volieb a nového obdobia neistoty pre Taliansko a Európu.

Draghi svoje odstúpenie predložil prezidentovi Sergiovi Mattarellovi na rannej schôdzke v Kvirinálskom paláci, ktorý je oficiálnou rezidenciou talianskej hlavy štátu. Úrad prezidenta uviedol, že Mattarella rezignáciu berie na vedomie a požiadal Draghiho vládu, aby pôsobila ako dočasný kabinet.

V stredajšom hlasovaní o dôvere v Senáte krajiny taliansky premiér Mario Draghi obstál, ale šlo o prázdne víťazstvo, keďže hlasovanie bojkotovali traja z jeho kľúčových koaličných spojencov, a to populistické Hnutie piatich hviezd, konzervatívna strana Forza Italia a pravicová Liga.

Viac k témam: Predčasné voľby, Rezignácia, Taliansky premiér
Zdroj: Webnoviny.sk – Premiér Draghi rezignoval, pre Taliansko a Európu sa začína obdobie neistoty © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií