fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Neďaleko Kanárskych ostrovov našli čln s migrantmi, cestu neprežila žena s deťaťom

Žena a 4-ročné dievčatko pravdepodobne zomreli v dôsledku veľkej tlačenice v člne.

Máte tip? napíšte nám mailom

15.7.2022 (Webnoviny.sk) – Telo ženy a dieťaťa našli v gumovom člne s migrantmi, ktorý španielske úrady zadržali neďaleko Kanárskych ostrovov. Uviedol to v piatok hovorca námornej záchrannej služby.

Španielska štátna tlačová agentúra Efe citovala miestnych predstaviteľov na Kanárskych ostrovoch, ktorí uviedli, že žena a 4-ročné dievčatko pravdepodobne zomreli v dôsledku veľkej tlačenice v člne. Úrady neuviedli, či žena a dieťa boli príbuzní.

Záchranné služby našli telá po zadržaní člna vo štvrtok večer pri pobreží ostrova Lanzarote. Plavidlo viezlo približne 50 migrantov zo subsaharskej Afriky. Predpokladá sa, že čln vyplával z blízkosti marockého mesta Tantan, vzdialeného od Lanzarote približne 200 kilometrov.

Plavidlo si všimla okoloidúca rybárska loď. Jedného muža museli po vynesení migrantov z člna letecky previezť do nemocnice na Kanárskych ostrovoch. Ďalší čln s 27 migrantmi zo subsaharskej Afriky zadržali v rovnakej oblasti vo štvrtok a ďalšie plavidlo s približne 50 migrantmi spozorovali v piatok ráno.

Trasa zo západnej Afriky na Kanárske ostrovy je považovaná za notoricky známu a nebezpečnú cestu. Napriek tomu sa mnoho obyvateľov čierneho kontinentu neváha vydať na takúto púť s vyhliadkou lepšieho života, často sú však následky veľmi tragické.

Prečítajte si tiež:
Bulharsko schválilo dodatočnú pomoc pre Ukrajinu

Viac k témam: Kanárske ostrovy, Námorná záchranná služba, Utečenci migranti
Zdroj: Webnoviny.sk – Neďaleko Kanárskych ostrovov našli čln s migrantmi, cestu neprežila žena s deťaťom © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií