fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Prezidentka Zuzana Čaputová vyjadrila podporu vedcom a odborníkom zo ŠÚKL-u a SAV

Prezidentka Zuzana Čaputová sa stretla s predstaviteľmi Štátneho ústavu na kontrolu liečiv (ŠÚKL) a Biomedicínskeho centrum SAV, ktorý testoval ruskú vakcínu Sputnik V.

Máte tip? napíšte nám mailom

„Stretla som sa s nimi predovšetkým preto, aby som im vyjadrila podporu a plnú dôveru,“ povedala Zuzana Čaputová. Prezidentku veľmi mrzí, že zazneli vydarenia od ministra financií Igora Matoviča, ktorými kritizoval a spochybnil tieto inštitúcie. ,,Považujem to za neprimerané a nesprávne,“ pokračovala. ,,Súčasťou demokracie sú tiež nezávislé odborné inštitúcie a akékoľvek slová pochybnosti, ktoré nie sú založené na vecnom základe, oslabujú dôveru verejnosti v tieto inštitúcie,“  informovala Čaputová.

Prezidentka prízvukovala, že stojí za slovenskými vedeckými inštitúciami a váži si ich prácu.

Prezidentka chce vidieť utajenú zmluvu

Prezidentka tiež informovala o tom, že požiadala o nahliadnutie do utajovanej zmluvy o Sputniku V, ktorá mala byť porušená a na základe ktorej by ruské vakcíny mali byť vrátené Rusku. Čaputová sa má stretnúť aj s ministrom zdravotníctva.

Stretnutie Igora Matoviča v Maďarsku

Čaputová uviedla, že stále nie je zrejmé čo bude predmetom posudzovania v Maďarsku a aké výsledky sa z Maďarska očakávajú.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií