fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Prieskum ukázal, ako Slováci vnímajú NATO a väčšina podporuje aj rozmiestnenie vojsk na východe

Aj napriek dezinformáciám a konšpiráciám si ľudia na Slovensku uvedomujú, kto sú naši reálni spojenci a akú hodnotu má pre Slovensko členstvo v NATO.

Máte tip? napíšte nám mailom

14.4.2022 (Webnoviny.sk) – Väčšina respondentov prieskumu agentúry Focus pre organizáciu Globsec vníma Organizáciu Severoatlantickej zmluvy (NATO) ako garanta slovenskej nezávislosti a územnej celistvosti (62 percent) a podporuje rozmiestnenie vojsk NATO na východnej hranici (61 percent).

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

68 percent opýtaných si myslí, že Slovenská republika musí stáť pevne na strane Európskej únie (EÚ) a NATO, najmä keď Rusko vyhlásilo krajiny EÚ za nepriateľské štáty. To podľa Globsecu tiež predstavuje posun a naznačuje to zvýšenie podpory pre členstvo Slovenska v NATO. V roku 2019 NATO vnímalo ako garanta bezpečnosti len 54 percent ľudí.

„Aj napriek dezinformáciám a konšpiračným teóriám o NATO, ktoré sa napríklad šírili začiatkom roka o Dohode o spolupráci v oblasti obrany so Spojenými štátmi americkými, si dnes ľudia na Slovensku uvedomujú, kto sú naši reálni spojenci a akú hodnotu má pre Slovensko členstvo v NATO,” dodala analytička Globsecu Katarína Klingová.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Prieskum uskutočnili prostredníctvom telefonických rozhovorov od 18. do 23. marca 2022. Tlačovú správu poskytol PR Manager organizácie Globsec Adam Sipos.

Prečítajte si tiež:
V putách bratislavskej polície skončili zlodeji, ktorí vykrádali vopred vytipované byty

Viac k témam: obranná dohoda USA a Slovenska, Prieskum
Zdroj: Webnoviny.sk – Prieskum ukázal, ako Slováci vnímajú NATO a väčšina podporuje aj rozmiestnenie vojsk na východe © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií