fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Charles o ekologickej kríze: “Je to najväčšia hrozba, akej kedy ľudstvo čelilo”

Britský Princ Charles prehlásil, že globálne otepľovanie a zmena podnebia je najväčšou hrozbou, ktorej ľudstvo čelí. Na Svetovom ekonomickom fóra v Davose preto vyzval ekonomických lídrov, aby konali tu a teraz. Princ prezradil, že do konca roka chystá stretnutie s vedúcimi predstaviteľmi leteckého priemyslu či rybolovu. Priznal, že riešenie týchto problémov je „bitkou do kopca“. 

Máte tip? napíšte nám mailom

Výročného stretnutia Svetového ekonomického fóra v švajčiarskom Davose sa tento rok zúčastnil aj Princ Charles. Podľa jeho slov treba proti globálnej kríze bojovať na revolučnej úrovni a závratným tempom. „Sme uprostred krízy, o ktorej v súčasnosti, dúfam, všetci vedia,“ uviedol vo svojom príhovore. Klimatická kríza je podľa jeho slov najväčšou hrozbou, akej ľudstvo kedy čelilo.

Klimatická kríza pretrváva dlhodobo

Spoločnosť Reuters Newsagency Charlesovo varovanie uverejnila deň po príhovore Donalda Trumpe, ktorý tiež vystúpil na stretnutí. Ten ale zamietol, že by klimatická kríza mohla zapríčiniť záhubu ľudstva. Princ Charles strávil väčšinu svojho života kampaňami, ktoré mali prinútiť businessmanov a vládu viac sa zaujímať o environmentálne problémy.

„Úprimne, bola to bitka do kopca,“ zdôveril sa Charles. Aj napriek tomu tento rok chystá niekoľko stretnutí s vedúcimi pracovníkmi v oblasti letectva, rybolovu, oceliarstva či poľnohospodárstva. „Kým to všetko absolvujem, s najväčšou pravdepodobnosťou umriem,“ zažartoval na záver.

Princ Charles o ekologickej kríze: Je to bitka do kopca

Ľahostajnosť nie je cesta

Charlesovo úsilie je skutočne obdivuhodné. Všetko, čo sa snažil dosiahnuť za posledných päťdesiat rokov, robil pre svoje deti a vnúčatá. „Nechcem, aby ma odsúdili za to, že som nič neurobil alebo celý problém poprel,“ vysvetlil Princ Charles dôvod svojho aktivizmu. Po tomto prejave sa dokonca stretol s Gretou Thunbergovou, ktorá minulý rok ostro kritizovala nečinnosť a ľahostajnosť svetových vodcov.

Prečítajte si tiež:
TOTO je pravá láska! Milujúci otec nosí svojho postihnutého syna na chrbte a ukazuje mu najväčšie krásy Slovenska!
Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií