fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Greta Thunberg opäť protestovala: Politikom odkázala, že nevidí žiadne činy

Máte tip? napíšte nám mailom

Viac ako 10-tisíc ľudí sa zúčastnilo protestu vo švajčiarskom meste Lausanne. Nechýbala ani Greta Thunberg. 

Švédska environmentálna aktivistka Greta Thunberg sa nevzdala organizovania protestov ani začiatkom nového roka. Na poslednom proteste, ktorý sa konal vo švajčiarskom meste Lausanne, Greta odsúdila nedostatok vládnych opatrení na riešenie zmeny klímy. Mladí demonštranti tvrdia, že je síce neskoro, ale na zmeny sa ešte dá reagovať.

Greta Thunberg nevidí žiadne zmeny

„Svetovým lídrom a tým, čo sú pri moci, by som chcela odkázať, že doteraz ešte nič nevideli. Ešte ste od nás nepočuli všetko, to vám môžem zaručiť. A to je správa, ktorú budeme tlmočiť budúci týždeň na Svetovom ekonomickom fóre (WEF) v Davose,” vyhlásila 17-ročná aktivistka, Greta Thunberg.

Aktivisti plánujú naliehať na svetových a obchodných lídrov, aby prijali prísnejšie politické opatrenia. Tohtoročné stretnutie globálnej elity vo švajčiarskom lyžiarskom stredisku Davos sa bude konať v čase, keď Austráliu sužujú veľké požiare. Aj preto sa demonštranti prezliekli za koaly a vyzvali austrálsku vládu, aby počúvala vedcov.

Tohtoročné Ekonomické fórum v Davose bude už 50. v poradí. Svoju účasť potvrdil aj americký prezident Donald Trump. Súčasťou Trumpovej delegácie by mal byť minister financií Steven Mnuchin, ďalej obchodný splnomocnenec Robert Lighthizer, ako aj Trumpova dcéra Ivanka a zať Jared Kushner.   

Stretnutie v Davose je 50. v poradí

Organizátori stretnutia očakávajú takmer 3-tisíc účastníkov zo 117 krajín sveta. Najväčším lákadlom je však mladá aktivistka Greta Thunberg, ktorá by sa mala objaviť v panelovej diskusii  s názvom „odvrátenie klimatickej apokalypsy“.  

„Znovu sme ju pozvali, musíme však dávať pozor, aby sme sa nestali nástrojom rozdúchavania pobúrenia, ktoré okolo nej vzniklo. Nejde tu len o samotnú Gretu, ide tu o obavu celej jednej generácie, že nerobíme dosť pre zachovanie životného prostredia v takom stave, aby sme sa z neho aj naďalej mohli tešiť,povedal nemeckému denníku Die Welt zakladateľ Svetového ekonomického fóra, Klaus Schwab.

Zdroj: Ta3, Trend

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií