fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Pročko z OĽaNO pripravil zákon o hmotnej zodpovednosti politikov. Podľa Kolíkovej je taký zlý, že sa nedá ani opraviť

Návrh o zákaze dúhových vlajok považuje ministerka spravodlivosti za protiústavný.

Máte tip? napíšte nám mailom

1.6.2022 (Webnoviny.sk) – Ministerka spravodlivosti Mária Kolíková (nom. SaS) kritizuje návrh zákona o hmotnej zodpovednosti verejných činiteľov z dielne hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO), ktorý pripravil poslanec Jozef Pročko.

Návrh akceptuje šikanu

Podľa nej má návrh vážne vecné vady a nemal by byť ani podaný. „Na koaličnej rade o tomto debata bola a ja som k tomu ako rezortný minister nedala súhlas, ako minister, ktorému takáto právna úprava prináleží,“ uviedla v stredu na tlačovej besede.

Mária Kolíková si nevie predstaviť, ako napraviť tento návrh zákona inak, ako urobiť ho odznova. „Je tam množstvo právnych nezmyslov, sú tam pojmy, ktoré nemajú ustálený obsah v rámci právneho poriadku. Návrh dáva priestor aj na rôzne šikanózne návrhy. Návrh musí byť primerane postavený a nemal by odrádzať verejných funkcionárov robiť si svoje úlohy a mal by byť jasne vykonateľný,“ uviedla ministerka.

Gyimesiho homofóbny zákon

K návrhu zákona dala ministerka konkrétne zásadné pripomienky, prečo je v tejto podobe neprijateľný. „Od začiatku tu boli návrhy zo strany OĽaNO takýto návrh pripraviť a ja som pripravená o tom diskutovať. Ale ak príde paragrafové znenie pár hodín pred koaličnou radou, tak je zložité podať k tomu súhlas,“ dodala.

Prečítajte si tiež:
Pomoc vlády v boji proti zdražovaniu je deravá, KDH upozornilo na problém energetickej chudoby

Okrem toho sa vyjadrila aj k návrhu poslanca György Gyimesiho k zákazu dúhových vlajok na verejných budovách. Podľa ministerky je návrh protiústavný a vo svojej podstate vyzýva k porušovaniu základných práv a slobôd, a taktiež vyzýva k neznášanlivosti.

Viac k témam: Hmotná zodpovednosť, LGBTI, Návrh zákona
Zdroj: Webnoviny.sk – Pročko z OĽaNO pripravil zákon o hmotnej zodpovednosti politikov. Podľa Kolíkovej je taký zlý, že sa nedá ani opraviť © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií