fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Prokurátor žiada väzbu pre Kusého, ktorý je obvinený z prijímania úplatku

Polícia končiaceho starostu bratislavskej mestskej časti Nové Mesto a bývalého kandidáta na primátora Bratislavy zadržala ešte v stredu 16. novembra.

Máte tip? napíšte nám mailom

18.11.2022 (Webnoviny.sk) – Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry podal návrh na vzatie do väzby končiaceho starostu bratislavskej mestskej časti Nové Mesto a bývalého kandidáta na primátora Bratislavy Rudolfa Kusého. Pre agentúru SITA to potvrdil hovorca Generálnej prokuratúry SR Dalibor Skladan.

Rudolf Kusý je obvinený z prijímania úplatku. Polícia ho zadržala ešte v stredu 16. novembra. Podľa Denníka N Rudolf Kusý zobral úplatok 150-tisíc eur v rámci stavebného konania, o ktorom rozhodoval ako starosta Nového Mesta.

Rudolfa Kusého zadržala polícia už v októbri 2020 a tri noci strávil v cele predbežného zadržania. Obvinený bol zo zneužívania právomoci verejného činiteľa. Obvinenie súviselo s tromi developerskými projektmi v mestskej časti, pri ktorých mal starosta podľa obvinenia spôsobovať prieťahy v stavebnom konaní a blokovať výstavbu. Jeho obvinenie však neskôr prokuratúra zrušila.

Viac k témam: Obvinenie, Úplatky, Väzba
Zdroj: Webnoviny.sk – Prokurátor žiada väzbu pre Kusého, ktorý je obvinený z prijímania úplatku © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií