fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Putin prijal pozvánku na samit G20, indonézsky prezident ho požiadal o okamžité ukončenie vojny

Na samit dostal pozvanie aj ukrajinský prezident.

Máte tip? napíšte nám mailom

29.4.2022 (Webnoviny.sk) – Ruský prezident Vladimir Putin prijal pozvanie na samit G20, ktorý sa v novembri uskutoční na indonézskom ostrove Bali. V piatok to povedal indonézsky prezident Joko Widodo. „Indonézia chce zjednotiť G20. … Mier a stabilita sú kľúčom k obnove a rozvoju svetovej ekonomiky,“ cituje televízia CNN prezidentovo stanovisko.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Widodo tento týždeň pozval na samit aj ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského. Ten na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter napísal, že je vďačný za pozvánku, ale nešpecifikoval, či sa na podujatí zúčastní.

Indonézsky prezident tento týždeň telefonoval s Putinom aj so Zelenským. Ruskému prezidentovi podľa stanoviska prízvukoval dôležitosť okamžitého ukončenia vojny na Ukrajine aj túžbu jeho krajiny prispieť k mierovému riešeniu konfliktu. Zelenskému zase povedal, že Indonézia je pripravená poskytnúť humanitárnu pomoc Ukrajine, no nie vojenskú asistenciu, pretože to zakazuje ústava aj jej zahraničná politika.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Putin prijal pozvánku na samit G20, indonézsky prezident ho požiadal o okamžité ukončenie vojny © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Rusi sa nezastavia pred ničím. Pre Ukrajincov si chystajú „veľkonočné prekvapenie“ v podobe bombardovania
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií