fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Rusi sa nezastavia pred ničím. Pre Ukrajincov si chystajú „veľkonočné prekvapenie“ v podobe bombardovania

Na bomby chcú ruskí okupanti dokonca napísať ´Kristus vstal z mŕtvych´.

Máte tip? napíšte nám mailom

23.4.2022 (Webnoviny.sk) – Rusko pravdepodobne zintenzívni ostreľovanie ukrajinských civilistov počas pravoslávnych veľkonočných sviatkov. Tvrdí to Ukrajinská bezpečnostná služba (SBU), ktorá prostredníctvom Telegramu vyzvala obyvateľov, aby cez sviatky zostali doma.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

SBU zachytila telefonický rozhovor ruského okupanta, ktorý svojej žene hovorí, že pre Ukrajincov chystajú „veľkonočné prekvapenie“ v podobe silného bombardovania.

„Naši chlapci pripravujú Ukrajincom veľkonočné vajíčka. Na bomby píšeme ´Kristus vstal z mŕtvych´. Zabávame sa, ako vieme,“ hovorí vojak žene a vzápätí sa na tom obidvaja smejú.

Keď sa neskôr zhovárajú o situácii v jeho čate, už menej veselým tónom Rus vraví, že z 19 vojakov už zostali len siedmi, pričom dodáva, že zvyšní zahynuli alebo utiekli. Ďalej vraví žene, že z celej jeho brigády utieklo už 600 ľudí. „Ostali tu len najvytrvalejší alebo opilci,“ poznamenal.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: bombardovanie, Civilisti, rusko-ukrajinský konflikt, Vojnové zločiny
Zdroj: Webnoviny.sk – Rusi sa nezastavia pred ničím. Pre Ukrajincov si chystajú „veľkonočné prekvapenie“ v podobe bombardovania © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Lavrov vytočil Izraelčanov, Hitlera označil za žida a židovský národ za najväčších šíriteľov antisemitizmu
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií