fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Putin v prejave velebil národnú vlajku, vojnu na Ukrajine nespomenul

Ruské školy budú od septembra začínať školské týždne slávnostným vztyčovaním vlajky a spievaním štátnej hymny.

Máte tip? napíšte nám mailom

22.8.2022 (Webnoviny.sk) – Ruský prezident Vladimir Putin v pondelok vyzdvihol ruskú vlajku ako symbol krajiny, ktorá je odhodlaná brániť svoje záujmy a zostať verná tradičným hodnotám.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Vo videoprejave pri príležitosti Dňa národnej vlajky šéf Kremľa nespomenul šesť mesiacov trvajúcu vojenskú operáciu Ruska na Ukrajine, ale zopakoval niektoré z uvedených odôvodnení vyslania vojakov do susedného štátu.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

„Túžba žiť podľa svojej vôle, vybrať si vlastnú cestu a ísť po nej, sa stala súčasťou genetického kódu našich ľudí. Sme odhodlaní presadzovať na medzinárodnej scéne len tie politiky, ktoré zodpovedajú základným záujmom vlasti,” povedal.

Putin a ďalší predstavitelia uviedli, že Rusko vyslalo vojakov na Ukrajinu ako účinné ochranné opatrenie proti rozpínajúcemu sa Západu. Tiež povedal, že ruské školy budú od septembra začínať školské týždne slávnostným vztyčovaním vlajky a spievaním štátnej hymny.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Ruský prezident
Zdroj: Webnoviny.sk – Putin v prejave velebil národnú vlajku, vojnu na Ukrajine nespomenul © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Streľba na škole v Rusku si vyžiadala najmenej šesť obetí, páchateľ sa po útoku sám zabil (video)
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií