fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Putin vidí, že jeho jednotky jednoducho utekajú z boja, okomentoval mobilizáciu Zelenskyj

Mobilizácia ruských záložníkov podľa Volodymyra Zelenského nezmení ukrajinské plány.

Máte tip? napíšte nám mailom

21.9.2022 (Webnoviny.sk) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj povedal, že príkaz ruského prezidenta Vladimira Putina zmobilizovať ďalšie jednotky sa očakával a poukazuje na nedostatok ruských dôstojníkov a iného vojenského personálu. Uviedol to v stredajšom rozhovore pre nemecký denník Bild.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Povedal tiež, že tento krok, ako aj oznámenia o usporiadaní referenda o pripojení k Rusku na okupovaných ukrajinských územiach, nezmenia plán Ukrajiny oslobodiť svoje územia. „Budeme konať krok za krokom podľa našich plánov. Som si istý, že oslobodíme naše územie,” povedal Zelenskyj.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Ten zároveň povedal, že má všetky informácie, ktoré potrebuje a Putin už čiastočnú mobilizáciu vykonával počas ostatného mesiaca. Putin podľa neho „vidí, že jeho jednotky jednoducho utekajú” z boja. „Potrebuje, aby k nám prišla niekoľkomiliónová armáda. Pretože vidí, že veľká časť tých, ktorí k nám prídu, jednoducho utečie. Chce utopiť Ukrajinu v krvi, ale aj v krvi vlastných vojakov,” zakončil Zelenskyj.

Viac k témam: Mobilizácia, rusko-ukrajinský konflikt, Ruský prezident, Ukrajinský prezident
Zdroj: Webnoviny.sk – Putin vidí, že jeho jednotky jednoducho utekajú z boja, okomentoval mobilizáciu Zelenskyj © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Macron ostro skritizoval Le Penovú za väzby na Rusko. Závisíte na pánovi Putinovi, vyhlásil
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií