fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Putinova neter aj druhý najbohatší človek v Rusku, Británia zaviedla sankcie voči ďalším 13 osobám a subjektom

Sankcie zasiahnu Putinovu neter Annu Civilevovú aj oligarchu Vladimira Potanina, ktorý je druhým najbohatším človekom v Rusku.

Máte tip? napíšte nám mailom

29.6.2022 (Webnoviny.sk) – Veľká Británia pre ruskú vojnu na Ukrajine zaviedla sankcie proti ďalším 13 ruským fyzickým a právnickým osobám. Medzi osobami, ktorých sa sankcie týkajú, sú aj neter ruského prezidenta Vladimira Putina Anna Civilevová a oligarcha Vladimir Potanin, ktorý je druhým najbohatším človekom v Rusku a kľúčovým stúpencom Kremľa.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Potanin je majiteľom konglomerátu Interros a pokračuje v hromadení majetku, keďže podporuje Putinov režim, uviedlo britské ministerstvo zahraničných vecí. Od začiatku ruskej invázie na Ukrajinu oligarcha napríklad získal banku Rosbank a akcie peňažného ústavu Tinkoff Bank. Informuje o tom portál news.sky.com.

„Kým bude Putin pokračovať vo svojom odpornom útoku na Ukrajinu, budeme využívať sankcie na oslabenie ruskej vojnovej mašinérie,“ vyhlásil hovorca britskej vlády. „Dnešné sankcie ukazujú, že nič a nikto nie je mimo hry, vrátane Putinovho užšieho okruhu,“ dodal hovorca.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Sankcie proti Rusku, vojenská invázia
Zdroj: Webnoviny.sk – Putinova neter aj druhý najbohatší človek v Rusku, Británia zaviedla sankcie voči ďalším 13 osobám a subjektom © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Rusi naďalej bombardujú mesto Mykolajiv, kazetovou muníciou sa snažia zasiahnuť obytné oblasti
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií