fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ako sa z Ramiho Maleka stal Freddie Mercury

Máte tip? napíšte nám mailom

Rami Malek prezradil, ako prebiehala jeho famózna premena na Freddieho Mercuryho v novom životopisnom filme o kapele Queen.

Rami Malek porozprával o tom, ako sa vžil do role nezabudnuteľného a nenapodobiteľného umelca počas nakrúcania životopisnej drámy. V našich kinách sa objaví už čoskoro.

Bohemian Rhapsody (premiéra 1. novembra 2018) opisuje raketový vzostup kapely Queen cez ich ikonické piesne. Snímka ponúka jedinečné zábery o dianí v kapele od ich začiatkov až po nespochybniteľne najlepšie živé vystúpenie v histórii pre Live Aid, ktoré sa uskutočnilo v roku 1985.

V spomínanom filme, na ktorý fanúšikovia kapely Queen už nedočkavo čakajú, sa Rami Malek stal dvojníkom vyzývavého Freddieho Mercuryho. Ten zomrel v roku 1991 na zákernú chorobu AIDS, s ktorou mal spojenú aj pneumóniu. 

Pred tým, ako sa začalo samotné nakrúcanie, herec poprosil samotného vedúceho kostymérov, aby mu vytvoril falošný chrup, ktorý bol špecifickým znakom frontmana kapely Queen. Po zhotovení umelých zubov ich Rami nosil všade so sebou, aby si na ne zvykol. Každý večer, keď som prišiel domov, som si svoje umelé zuby založil a pozeral som rôzne ukážky z koncertov,” prezradil pre Fox News.

Prečítajte si tiež:
Kde môžete pozerať zadarmo online filmy a seriály 2020? Tu je zoznam
Rami Malek ako Freddie Mercury vo filme Bohemian Rhapsody. Zdroj: newindianexpress.com

Sledoval ho na Youtube

Malekovo odhodlanie vžiť sa do role čo najlepšie našlo sympatie v celom štábe, ktorý taktiež chcel z filmu spraviť čo najautentickejšie dielo.

„Level autenticity bol stopercentný. Snažili sme sa vyhotoviť všetky veci, ktoré Freddie mal. Všetky kostýmy, dokonca aj jeho kimoná,” uvádzajú.

Herec prezradil pre news.com.au, že scénu, ktorá mala zobrazovať práve spomínaný živý koncert, sledoval na hudobnom kanáli Youtube. „Video z koncertu som videl asi tak 1500-krát, možno aj viac. Bolo to veľmi dôležité, pretože to bolo niečo, z čoho sme čerpali. Krok po kroku, gesto po geste,” prezradil samotný herec na otázku, ako sa pripravoval na nakrúcanie jednotlivých scén.

Každý deň sme nakrútili jeden song. V prvý deň to bola pieseň Bohemian. Druhý to bolo Radio Gaga. Tretí patril piesni Hammer To Fall a Day-O. Štvrtý deň sme nakrúcali Crazy Little Thing Called Love, piaty We Will Rock You a We Are The Champions a na šiesty deň sme odpočívali,” žartuje talentovaný Rami.

“Po tomto všetkom sme nakrúcali celú show. Práve toto bola fenomenálna skúsenosť, najlepšia, akú som kedy zažil. Človeče, to bol taký adrenalín. Ja to ani neviem opísať.”

37-ročný herec mal nahrávku z koncertu pri sebe počas toho, ako sa nakrúcala sekvencia s názvom Live Aid. Sem-tam ju používal ako zálohu. „Občas som mal pocit, že ak sa snažím podať svoj výkon perfektne, mohlo by to stratiť na autenticite. Veci sa ale nie vždy úplne zhodujú. Vtedy príde moment, kedy vám môže napadnúť, že niečo je cez čiaru, ale práve tieto chvíle vás nútia cítiť sa živými.”

Novodobý Freddie Mercury – ako mnohí nazývajú Ramiho Maleka, vyslovil, že nakrúcanie scény s názvom Live Aid bolo pre všetkých odstrašujúce. Keď ale prišiel deň D, všetci sa zhodli na tom, že scénu majú dokonale napozeranú, takže to nedopadne inak ako dobre.

Prečítajte si tiež:
Milujete online filmy a seriály? Netflix je pre vás to pravé orechové!
Gwilym Lee (ako gitarista Brian May), Ben Hardy (ako bubeník Roger Taylor), Rami Malek (ako frontman Freddie Mercury) a Joe Mazzello (ako bassgitarista John Deacon) na pódiu počas nakrúcania scény Live Aid vo filme Bohemian Rhapsody. Zdroj: Twentieth Century FoxSource

Film príde do kín už onedlho, a preto sa Rami neustále stretáva s otázkou, na čo by si ľudia počas sledovania filmu mali dávať pozor. Pri tejto otázke sa mladý herec len usmeje a povie:Dávajte pozor na Mike-a Myersa.”

Zdroj: news.com.au

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií