fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Registrácia na očkovanie je takmer nemožná. Objednávkový systém čelil hackerskému útoku!

Máte tip? napíšte nám mailom

Ministerstvo zdravotníctva oznámilo pribúdanie ďalších termínov. Pondelok večer mala byť spustená online registrácia pre ľudí nad sedemdesiat rokov. Registrácia však bola takmer nemožná.

“Objednávkový systém na očkovanie čelil dnes od 19:45 takmer hodinu pravdepodobne DDOS útoku. Ten spôsobil, že linka vládneho cloudu, kde sú všetky zdravotnícke dáta, vykazovala vysokú chybovosť a dáta, ktoré používatelia zadávali, neboli prenášané korektne. Spomalenie systému teda nebolo na strane Národného centra zdravotníckych informácií,” informovalo Národné centrum zdravotníckych informácií.

Ministerstvo tiež oznámilo, že ďalšie termíny sa budú postupne doplňovať.

Pribudnú ďalšie termíny

  • v utorok vo večerných hodinách bude postupne pribúdať 29 700 nových termínov na očkovanie vakcínou od spoločnosti Pfizer pre ľudí starších ako 70 rokov,
  • v stredu alebo štvrtok vo večerných hodinách bude postupne pribúdať minimálne 30 000 nových termínov na očkovanie vakcínou od spoločnosti AstraZeneca pre ľudí vo veku 60-70 rokov.
Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj korona
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií