fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Rusi nechali v oslobodenej časti Chersonskej oblasti množstvo zbraní a techniky

Ukrajinská armáda sa od vypuknutia vojny pred takmer deviatimi mesiacmi zmocnila značného množstva ruskej techniky.

Máte tip? napíšte nám mailom

16.11.2022 (Webnoviny.sk) – Ukrajina tvrdí, že ruské sily pri ústupe zo západného brehu rieky Dnipro v Chersonskej oblasti nechali na tomto území množstvo vojenskej techniky. Referuje o tom web hromadske.ua.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Poradca ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského Oleksij Arestovyč povedal, že ozbrojené sily v oslobodenej časti Chersonskej oblasti našli už päť veľkých muničných skladov, množstvo ručných zbraní, viac ako 50 nákladných áut a viac ako tucet delostreleckých systémov. Ruské velenie pritom verejne ubezpečovalo, že okupanti na pravom brehu Dnipra nenechali žiadnu techniku.

Ukrajinská armáda sa od vypuknutia vojny pred takmer deviatimi mesiacmi zmocnila značného množstva ruskej techniky, pričom len tankov bolo viac ako 500. Rusi pri ústupe z Chersonskej oblasti nechali na letisku v Čornobajivke nielen pozemnú techniku, ale aj dva vrtuľníky.

Ukrajinci tvrdia, že helikoptéry musia ešte skontrolovať, no údajne existuje veľká perspektíva ich obnovy. Každý z takýchto vrtuľníkov pritom môže stáť okolo šiestich miliónov dolárov.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Prečítajte si tiež:
Minister Čavušoglu diskutoval s partnermi z Fínska a Švédska, Turecko vyjadrilo obavy týkajúce sa podpory kurdskej strany

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Rusi nechali v oslobodenej časti Chersonskej oblasti množstvo zbraní a techniky © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií