fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Rusi ostreľovali ciele na juhu aj východe Ukrajiny a vytvárajú si podmienky pre útok na Bachmut

V Doneckej oblasti zomreli dvaja civilisti a dvaja utrpeli zranenia, z Mykolajiva hlásia päť zranených.

Máte tip? napíšte nám mailom

24.7.2022 (Webnoviny.sk) – Ruské ostreľovanie si na juhu a východe Ukrajiny vyžiadalo ďalších mŕtvych a zranených. Gubernátor Doneckej oblasti, ktorá je v centre ruskej ofenzívy, uviedol, že za ostatných 24 hodín dvaja civilisti zomreli a ďalší dvaja utrpeli zranenia.

Najmenej päť civilistov zas podľa regionálnych predstaviteľov utrpelo zranenia pri ostreľovaní Mykolajiva na pobreží Čierneho mora v sobotu v noci a v nedeľu ráno.

V Mykolajive vznikli požiare

Gubernátor Mykolajivskej oblasti Vitalij Kim povedal, že v dôsledku rozptýlenia munície a jej úlomkov tiež na otvorených priestranstvách v meste vznikli požiare.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Britské ministerstvo obrany v nedeľu ráno hlásilo, že podľa jeho spravodajských informácií robí Rusko vo svojej ofenzíve v regióne Donbas na východe Ukrajiny minimálne pokroky.

Strieľali na okolité osady

Ofenzíva podľa neho zostáva rozsahom malá a sústreďuje sa na mesto Bachmut v Doneckej oblasti.

Generálny štáb ukrajinských síl potvrdil, že Rusko „robilo vojenské operácie na vytvorenie podmienok“ pre útok na Bachmut, pričom strieľalo na okolité osady a bojovalo s ukrajinskými obrancami o kontrolu nad blízkou tepelnou elektrárňou.

Prečítajte si tiež:
Zeman udelil milosť manželke expremiéra Nečasa, ktorá dala sledovať jeho vtedajšiu ženu

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Bachmut, Mykolajiv, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Rusi ostreľovali ciele na juhu aj východe Ukrajiny a vytvárajú si podmienky pre útok na Bachmut © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií