fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Rusi ostreľujú okolie Záporožskej elektrárne, do ktorej smeruje tím expertov z MAAE

Ako na Telegrame napísal starosta Enerhodaru Dmytro Orlov, jeden z projektilov zasiahol budovu, v ktorej sídli mestská rada.

Máte tip? napíšte nám mailom

31.8.2022 (Webnoviny.sk) – Ukrajina obvinila ruské sily zo streľby na mesto Enerhodar nachádzajúce sa v blízkosti Zaporožskej jadrovej elektrárne, do ktorej mieri tím expertov z Medzinárodnej agentúry pre atómovú energiu (MAAE). Referuje o tom spravodajský web BBC.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„Ruská armáda ostreľuje Enerhodar,“ povedal šéf okresnej vojenskej správy v neďalekom Nikopoli Jevhen Jevtušenko. „Tieto provokácie sú nebezpečné,“ dodal.

Ako na Telegrame napísal starosta Enerhodaru Dmytro Orlov, jeden z projektilov zasiahol budovu, v ktorej sídli mestská rada. Zároveň zverejnil obrázky poškodenej budovy.

Tím expertov z MAAE v stredu ráno vyrazil z Kyjeva do Zaporožskej jadrovej elektrárne vzdialenej zhruba 450 kilometrov.

Generálny riaditeľ agentúry Rafael Grossi, ktorý tím vedie, sa pred odchodom vyjadril, že dúfa, že zriadia na Ukrajine trvalú misiu, aby monitorovala najväčšiu jadrovú elektráreň v Európe, ktorú od jari okupujú ruské sily a prevádzkujú ukrajinskí zamestnanci.

Viac k témam: Jadrová elekráreň, Ostreľovanie, Záporožie
Zdroj: Webnoviny.sk – Rusi ostreľujú okolie Záporožskej elektrárne, do ktorej smeruje tím expertov z MAAE © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Boris Johnson pricestoval v Deň nezávislosti Ukrajiny do Kyjeva, je to jeho tretia návšteva mesta od začiatku vojny
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií