fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Rusi sa nechali voviesť do omylu, zo zbraní boli exponáty

Exponáty z druhej svetovej vojny sú súčasťou múzea v meste Dnipro.

Máte tip? napíšte nám mailom

28.7.2022 (Webnoviny.sk) – Rusko vyhlásilo, že ukrajinské ozbrojené sily v meste Dnipro rozmiestňujú vojenské vybavenie v obytných štvrtiach a v blízkosti detských ihrísk. Vysvitlo však, že to boli exponáty z druhej svetovej vojny, ktoré sú súčasťou miestneho múzea. Informuje o tom web Ukrajinská pravda.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

S uvedeným tvrdením prišlo priamo ruské ministerstvo obrany, ktoré vyhlásilo, že Ukrajinci v Dnipre rozmiestnili delostrelectvo a obrnené vozidlá pri škole číslo 23.

Ako sa však neskôr ukázalo, vo svojom tvrdení buď úmyselne klamali s cieľom šíriť nepravdivé informácie o ukrajinskej armáde alebo nevedeli, že pri spomenutej škole sa nachádza skanzen vojenskej techniky, v ktorom sú vystavené tanky a ďalšie zariadenia pochádzajúce z obdobia druhej svetovej vojny. Tie boli do skanzenu umiestnené ešte v roku 1975.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia
Zdroj: Webnoviny.sk – Rusi sa nechali voviesť do omylu, zo zbraní boli exponáty © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií