fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Rusi stratili kontrolu nad ukrajinskou oblasťou väčšou ako Dánsko, nebudú zrejme schopní dobýjať ďalšie územia

V najnovšej aktualizácii to tvrdí americký Inštitút pre štúdium vojny (ISW).

Máte tip? napíšte nám mailom

25.8.2022 (Webnoviny.sk) – Od polovice marca Rusi stratili na Ukrajine kontrolu nad oblasťou väčšou ako Dánsko. Počas ostatných 39 dní dokázali obsadiť oblasť s veľkostou Andorry, čo je približne percento z toho, čo stratili. V najnovšej aktualizácii to tvrdí americký Inštitút pre štúdium vojny (ISW).

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„Odkedy ruské sily po prestávke 16. júla obnovili útočné operácie, získali približne 450,84 kilometrov štvorcových nového územia, čo je zhruba veľkosť Andorry. Ruské sily stratili od 21. marca približne 45-tisíc kilometrov štvorcových, čo je oblasť väčšia ako Dánsko,“ uviedol ISW.

Inštitút už skôr informoval, že Rusi v najbližších mesiacoch pravdepodobne nebudú schopní vyčleniť dostatok zdrojov na žiadnu útočnú operáciu a nebudú schopní dobyť ďalšie územia, pokiaľ sa veci nevyvinú „nepredvídateľným spôsobom“.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Rusi stratili kontrolu nad ukrajinskou oblasťou väčšou ako Dánsko, nebudú zrejme schopní dobýjať ďalšie územia © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Rusi tlačia na urýchlené referendá v okupovaných územiach Ukrajiny, podľa šéfa Zelenského kancelárie sa boja prehry
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií