fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ruská agresia na Ukrajine ničí aj životné prostredie, len odmínovanie územia bude trvať aspoň desať rokov

Zasiahnuté sú už tri milióny hektárov lesov, čo je takmer tretina všetkých lesov na Ukrajine.

Máte tip? napíšte nám mailom

6.11.2022 (Webnoviny.sk) – Rusko napáchalo na Ukrajine škody na životnom prostredí za viac ako 1,35 bilióna hrivien, čo je približne 37 miliárd eur. Referuje o tom web epravda.com.ua s odvolaním sa na správu ukrajinskej účtovnej komory.

V dôsledku ruských útokov denne dostávajú do ovzdušia nebezpečné látky, či už v dôsledku lesných požiarov, spaľovania ropných produktov alebo požiarov v priemyselných zariadeniach.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Od začiatku vojny počet emisií presiahol 67 miliónov ton oproti 2,2 miliónom ton v rokoch 2021 a 2020.

Zasiahnuté sú už tri milióny hektárov lesov, čo je takmer tretina všetkých lesov na Ukrajine. Asi tretina územia Ukrajiny si vyžiada odmínovanie, ktoré bude trvať minimálne 10 rokov.

„Rusko tiež zmenilo našu úrodnú čiernu pôdu na pôdu s najväčšou kontamináciou výbušnými materiálmi na svete,“ píše sa v správe účtovnej komory.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Životné prostredie
Zdroj: Webnoviny.sk – Ruská agresia na Ukrajine ničí aj životné prostredie, len odmínovanie územia bude trvať aspoň desať rokov © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Nór obvinený zo zabitia a zranenia ľudí s lukom a šípmi priznal vinu, proces bude trvať mesiac
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií