fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ruská armáda podľa Zelenského v týchto dňoch predvádza to najlepšie, čo môže urobiť (video)

Ruským vojakom, ktorí sa boja vrátiť do Ruska, sľúbil v prípade zadržania ukrajinskými vojakmi zaobchádzanie v súlade so Ženevskými konvenciami.

Máte tip? napíšte nám mailom

11.9.2022 (Webnoviny.sk) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj tvrdí, že ruské sily urobili „dobré rozhodnutie“, keď utekajú z Charkovskej oblasti pred protiofenzívou ukrajinskej armády.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„Ruská armáda v týchto dňoch predvádza to najlepšie, čo môže urobiť – ukazuje chrbát. A koniec koncov je pre nich dobrou voľbou utiecť. Na Ukrajine nie je a nebude miesto pre okupantov,“ uviedol Zelenskyj vo videu, ktoré zverejnila jeho kancelária v sobotu večer.

Zelenskyj taktiež povedal, že od začiatku septembra oslobodila ukrajinská armáda približne 2-tisíc kilometrov štvorcových územia. Ruským vojakom, ktorí sa boja vrátiť do Ruska, sľúbil v prípade zadržania ukrajinskými vojakmi zaobchádzanie v súlade so Ženevskými konvenciami.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: Charkov, rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia
Zdroj: Webnoviny.sk – Ruská armáda podľa Zelenského v týchto dňoch predvádza to najlepšie, čo môže urobiť (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií