fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ruské jednotky budú po opravách schopné preskupiť sily približne o mesiac

Približne štvrtina ruských pozemných jednotiek momentálne nie je schopná boja.

Máte tip? napíšte nám mailom

6.4.2022 (Webnoviny.sk) – Rusku môže trvať až mesiac, kým preskupí svoje sily na veľký útok na východnú Ukrajinu. Tvrdí to nemenovaný predstaviteľ Západu, ktorý to uviedol pod podmienkou anonymity.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Podľa neho je „rozumný odhad“ tri až štyri týždne, kým jednotky, ktoré sa stiahli z oblasti okolo Kyjiva a severnej Ukrajiny, budú opäť vyzbrojené a premiestnené do Donbasu na východe Ukrajiny.

Predstaviteľ povedal, že ruské jednotky budú „musieť prejsť dosť dlhým obdobím rekonštrukcie a opráv“, kým sa budú môcť opäť zapojiť do vojny. Dodal, že približne štvrtina ruských pozemných jednotiek momentálne nie je schopná boja a buď sa stiahli alebo sa spojili s inými jednotkami.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia, Vojna
Zdroj: Webnoviny.sk – Ruské jednotky budú po opravách schopné preskupiť sily približne o mesiac © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií