fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ruskí rabíni vyzvali na ukončenie krviprelievania na Ukrajine, židovská komunita sa obáva izolácie a chudoby

Na pondelňajšom zhromaždení zároveň vyjadrili znepokojenie nad tým, že konflikt v susednej krajine vytvára napätie pre Židov v Rusku.

Máte tip? napíšte nám mailom

6.9.2022 (Webnoviny.sk) – Skupina ruských rabínov vyzvala na ukončenie bojov na Ukrajine. Tí na pondelňajšom zhromaždení zároveň vyjadrili znepokojenie nad tým, že konflikt v susednej krajine vytvára napätie pre Židov v Rusku.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Zhromaždenie rabínov zorganizovala Federácia židovských obcí v Rusku, jedna z dvoch najväčších židovských organizácií v krajine.

„Vzťahy medzi Ruskom a zvyškom sveta sa od februárového začiatku invázie rapídne zhoršili, čo má za následok ekonomickú neistotu a, čo sa týka najmä židovskej komunity, pocit strachu a izolácie, ktorý sme nepociťovali už desaťročia,“ uvádza sa vo vyhlásení federácie.

Ako sa ďalej píše vo vyhlásení, na zhromaždení bola prijatá rezolúcia vyzývajúca „na mier a zastavenie krviprelievania“.

Viac k témam: Krviprelievanie, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Ruskí rabíni vyzvali na ukončenie krviprelievania na Ukrajine, židovská komunita sa obáva izolácie a chudoby © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií