Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ruskí vojaci sú demotivovaní, trápi ich najmä korupcia medzi veliteľmi a nepravidelné vyplácanie odmien

Vojakov pravdepodobne naďalej rozhorčujú problémy s platmi, vrátane veľkej pravdepodobnosti, že „vysoké bojové odmeny“ nie sú vyplácané.

4.9.2022 (Webnoviny.sk) – Ruskú armádu podľa britského ministerstva obrany okrem únavy z bojov a vysokých strát poškodzuje aj slabá morálka a disciplína.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Vojakov pravdepodobne naďalej rozhorčujú problémy s platmi, vrátane veľkej pravdepodobnosti, že „vysoké bojové odmeny“ nie sú vyplácané, uviedol britský rezort obrany v spravodajskej informácii o vývoji vojny na Ukrajine.

Dôvodom je pravdepodobne „otvorená korupcia“ medzi veliteľmi a tiež „neefektívna vojenská byrokracia,“ konštatuje ministerstvo obrany Veľkej Británie. Informuje o tom web The Guardian.

„Ruská armáda trvalo zlyháva pri uspokojovaní základných nárokov vojakov nasadených na Ukrajine, vrátane primeraných uniforiem, výzbroje a potravín a tiež platov. To takmer určite prispelo k pretrvávajúcej slabej morálke veľkej časti jednotiek,“ dodal britský rezort obrany.

Viac k témam: Ruská armáda, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Ruskí vojaci sú demotivovaní, trápi ich najmä korupcia medzi veliteľmi a nepravidelné vyplácanie odmien © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií