fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ruskí vojaci sú frustrovaní pre chabú výstroj. Autá, ktoré používajú na Ukrajine prirovnali k „hliníkovým plechovkám“

V ostatných týždňoch si Rusko pravdepodobne zaobstaralo najmenej 100 tankov a bojových vozidiel z Bieloruska.

Máte tip? napíšte nám mailom

3.11.2022 (Webnoviny.sk) – Ruské sily v polovici októbra pre ukrajinskú ofenzívu prichádzali o viac ako 40 obrnených vozidiel denne. Vo svojej pravidelnej správe o vojne na Ukrajine to uviedlo britské ministerstvo obrany. Podľa neho sa to rovná hodnote vybavenia jedného práporu.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Vojenská technika z Bieloruska

V ostatných týždňoch si Rusko pravdepodobne zaobstaralo najmenej 100 ďalších tankov a bojových vozidiel pechoty z Bieloruska.

Ministerstvo tiež uvádza, že ruskí vojaci bojujúci na Ukrajine sú pravdepodobne frustrovaní, pretože sú nútení bojovať v starých vozidlách, ktoré opisujú ako „hliníkové plechovky“.

Obrnené jednotky a delostrelectvo sú základným prvkom ruského vedenia vojny. Ruské sily na Ukrajine majú v súčasnosti problémy, podľa Londýna čiastočne aj pre ťažkosti pri získavaní delostreleckej munície a dostatočnej prevádzkyschopnosti náhradných obrnených vozidiel.

Ruská armáda prichádza o vojakov

Za uplynulý deň na Ukrajine podľa ministerstva obrany krajiny prišlo o život 730 ruských vojakov. Od začiatku vojny, ktorú Moskva odštartovala pred viac ako ôsmimi mesiacmi, na Ukrajine podľa Kyjeva padlo už najmenej 74-tisíc príslušníkov ruských ozbrojených síl. Informuje o tom portál news.sky.com.

Prečítajte si tiež:
Mladý muž sa postaví v Británii pred súd, pobodal dvoch policajtov

Ukrajinský rezort obrany zároveň na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter uviedol, že za uplynulý deň ukrajinská armáda zničila 20 ruských tankov, 27 obrnených bojových vozidiel, 22 delostreleckých systémov a štyri drony. Moskva tak od začiatku vojny prišla o 2 734 tankov, 5 552 obrnených bojových vozidiel, 1 755 delostreleckých systémov a 1 442 dronov.

Viac k témam: Ruská armáda, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Ruskí vojaci sú frustrovaní pre chabú výstroj. Autá, ktoré používajú na Ukrajine prirovnali k „hliníkovým plechovkám“ © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií