fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Rusko dosahuje v Donbase minimálny pokrok, vojaci nemajú dostatok munície a vozidiel

Moskva podľa britského ministerstva obrany predpokladá veľký ukrajinský protiútok.

Máte tip? napíšte nám mailom

24.8.2022 (Webnoviny.sk) – Ruská ofenzíva vo východoukrajinskom regióne Donbas dosahuje minimálny pokrok a ruské ozbrojené sily trpia nedostatkom munície, vozidiel a vojakov. Uviedlo to v aktualizácii spravodajských informácií o vývoji ruskej invázie na Ukrajinu britské ministerstvo obrany. Informuje o tom britský web The Guardian.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„Ofenzíva v Donbase dosahuje minimálny pokrok a Rusko predpokladá veľký ukrajinský protiútok. Operačne Rusko trpí nedostatkom munície, vozidiel a personálu. Morálka je v mnohých častiach armády slabá a ruská armáda je významne degradovaná,“ uviedol britský rezort obrany.

„Diplomatická sila Ruska sa zmenšuje a jeho dlhodobý ekonomický výhľad je pochmúrny. Po šiestich mesiacoch sa ruská vojna ukazuje ako drahá a strategicky škodlivá,” dodalo ministerstvo.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Rusko dosahuje v Donbase minimálny pokrok, vojaci nemajú dostatok munície a vozidiel © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií