fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Rusko minulo viac ako 300 miliónov dolárov na ovplyvňovanie politikov v desiatkach krajín

Správa, ktorú zverejnili v utorok, sa odvoláva na nové hodnotenia spravodajských služieb v súvislosti s globálnymi snahami Ruska o podporu politík a strán, ktoré sú naklonené Moskve.

Máte tip? napíšte nám mailom

14.9.2022 (Webnoviny.sk) – Rusko od roku 2014 minulo viac ako 300 miliónov dolárov v snahe ovplyvniť politikov a ďalších predstaviteľov vo viac ako dvoch desiatkach krajín. Informuje o tom americké ministerstvo zahraničia.

Správa, ktorú zverejnili v utorok, sa odvoláva na nové hodnotenia spravodajských služieb v súvislosti s globálnymi snahami Ruska o podporu politík a strán, ktoré sú naklonené Moskve. Neuvádza pritom konkrétne ruské ciele, no konštatuje, že Spojené štáty utajené informácie poskytujú vybraným jednotlivým krajinám.

Zdroj: Webnoviny.sk – Rusko minulo viac ako 300 miliónov dolárov na ovplyvňovanie politikov v desiatkach krajín © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií