fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Rusko nezatvára podľa Peskova okno do Európy, USA prilievajú olej do ohňa

Spomenutú frázu „okno do Európy“ kedysi použil ruský cár Peter Veľký, ktorý vládol viac ako 40 rokov až do roku 1725 a na budúci týždeň bude 350. výročie jeho narodenia.

Máte tip? napíšte nám mailom

2.6.2022 (Webnoviny.sk) – Napriek tomu, že vzťahy medzi Ruskom a Západom po invázii na Ukrajinu ochladli na minimum, hovorca Kremľa Dmitrij Peskov tvrdí, že Moskva neplánuje „zatvoriť okno do Európy“. Referuje o tom spravodajský web BBC.

Spomenutú frázu „okno do Európy“ kedysi použil ruský cár Peter Veľký, ktorý vládol viac ako 40 rokov až do roku 1725 a na budúci týždeň bude 350. výročie jeho narodenia.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Rusko kritizovalo rozhodnutie USA vyzbrojiť Ukrajinu pokročilejšími delostreleckými systémami a obvinilo Washington z „prilievania oleja do ohňa“. Moskva však sebavedomo tvrdí, že to nezmení priebeh vojny. „Pumpovanie zbraní na Ukrajinu nemení parametre tejto špeciálnej operácie,“ povedal Peskov a dodal: „Jej ciele budú dosiahnuté, ale Ukrajine to prinesie viac utrpenia.“

Urputné boje momentálne trvajú predovšetkým v Donbase na východe Ukrajiny. Ukrajinské úrady uznali, že Rusko má pod kontrolou 80 percent Sjevjerodonecka. Toto mesto i susedný Lysyčansk, ktoré sú najvýchodnejšie mestá pod kontrolou Ukrajiny, už niekoľko týždňov čelia ťažkému ruskému ostreľovaniu.

Prečítajte si tiež:
Nemecko dočasne zavedie čiastočné kontroly na hraniciach, dôvodom je konanie samitu G7

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Rusko nezatvára podľa Peskova okno do Európy, USA prilievajú olej do ohňa © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií