fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Rusko podľa Britov buduje podstatnejšiu obranu, ako predtým. Vidia za tým jeden dôvod

Britské ministerstvo obrany to uviedlo vo svojej dennej správe o vývoji vojny na Ukrajine.

Máte tip? napíšte nám mailom

28.9.2022 (Webnoviny.sk) – Rusko buduje podstatnejšiu obranu, ako predtým. Vo svojej dennej správe o vývoji vojny na Ukrajine to uvádza britské ministerstvo obrany.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Rusko to podľa neho robí „pravdepodobne preto, že ukrajinský postup teraz ohrozuje časti Luhanskej oblasti, keď sa končí hlasovanie v referende o pristúpení k Ruskej federácii“. Informuje o tom spravodajský portál Sky News.

Rezort tiež poukázal na to, že Ukrajina v posledných dňoch napreduje vo svojich ofenzívnych operáciách na severovýchode krajiny.

„Jednotky postupujú pomaly najmenej na dvoch osiach východne od línie riek Oskil a Siverskyj Donec, kde sa sily skonsolidovali po predchádzajúcom postupe začiatkom mesiaca,“ uviedlo ministerstvo. Poznamenalo tiež, že v Chersonskej oblasti pokračujú ťažké boje.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: LĽR Luhanská ľudová republika, Referendum, rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia
Zdroj: Webnoviny.sk – Rusko podľa Britov buduje podstatnejšiu obranu, ako predtým. Vidia za tým jeden dôvod © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií