fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Rusko podľa Lavrova na Ukrajine nepoužije jadrové zbrane, zameriava sa na oslobodenie separatistických republík

Na začiatku vojny ruský prezident Vladimir Putin nariadil jadrovým silám byť vo vysokej pohotovosti a niekoľkí ruskí predstavitelia naznačili, že za istých okolností by sa Moskva mohla uchýliť k jadrovým zbraniam.

Máte tip? napíšte nám mailom

19.4.2022 (Webnoviny.sk) – Ruský minister zahraničia Sergej Lavrov povedal, že Rusko na Ukrajine nepoužije jadrové zbrane. Na otázku o tejto problematike počas rozhovoru pre televíziu India Today odpovedal, že sa budú držať len konvenčných zbraní.
Informuje o tom spravodajský portál BBC, ktorý pripomína, že na začiatku vojny ruský prezident Vladimir Putin nariadil jadrovým silám byť vo vysokej pohotovosti a niekoľkí ruskí predstavitelia naznačili, že za istých okolností by sa Moskva mohla uchýliť k jadrovým zbraniam.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Lavrov počas rozhovoru tiež povedal, že operácia, ako Moskva označuje inváziu na Ukrajinu, pokračuje a jej ďalšia fáza „sa teraz začína“. Zdôraznil pritom, že ruská operácia sa zameriava na „úplné oslobodenie Doneckej a Luhanskej republiky“.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Jadrové zbrane, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Rusko podľa Lavrova na Ukrajine nepoužije jadrové zbrane, zameriava sa na oslobodenie separatistických republík © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií