fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Rusko pohrozilo Švédsku a Fínsku, po pripojení do NATO budú niesť následky

Úvahy o vstupe Švédska a Fínska do NATO sa objavili po tom, ako Rusko napadlo Ukrajinu.

Máte tip? napíšte nám mailom

20.4.2022 (Webnoviny.sk) – Rusko prostredníctvom bilaterálnych diplomatických kanálov varovalo Švédsko a Fínsko pred následkami ich pripojenia sa k Organizácii Severoatlantickej zmluvy (NATO). Vyjadrila sa tak hovorkyňa ruského ministerstva zahraničia Maria Zacharovová. Televízii Rossija 24 povedala, že tieto škandinávske krajiny sa nebudú mať čomu čudovať, pretože „o všetkom boli informovaní, k čomu to povedie“. Informuje o tom spravodajský portál BBC.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Úvahy o vstupe Švédska a Fínska do NATO sa objavili po tom, ako Rusko napadlo Ukrajinu. Napriek varovaniu Ruska pred hromadením jadrových zbraní v Baltskom mori obe krajiny diskutujú o pripojení sa k vojenskej aliancii. Fínsky parlament v tejto veci v stredu otvorí debatu. Fínska premiérka už skôr uviedla, že sa o žiadosti o členstvo v NATO rozhodnú rýchlo.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Rusko pohrozilo Švédsku a Fínsku, po pripojení do NATO budú niesť následky © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií