fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Rusko prišlo vo vojne o vybavenie za miliardy dolárov, najvýznamnejšou statou je potopenie krížnika Moskva

Najvýznamnejšou stratou ruskej armády bolo potopenie krížnika Moskva zo 14. apríla v hodnote 750 miliónov dolárov.

Máte tip? napíšte nám mailom

25.8.2022 (Webnoviny.sk) – Za šesť mesiacov vojny na Ukrajine prišlo Rusko o 12 142 kusov vojenského vybavenia v hodnote 16,56 miliardy dolárov. Nepočítajú sa do toho rakety. Najvýznamnejšou stratou ruskej armády bolo potopenie krížnika Moskva zo 14. apríla v hodnote 750 miliónov dolárov. Referuje o tom ukrajinská verzia magazínu Forbes.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Druhou najdrahšou stratou kremeľského režimu na Ukrajine bolo lietadlo Il-76 za 86 miliónov dolárov, ktoré ukrajinské sily protivzdušnej obrany zostrelili koncom februára nad Vasylkivom v Kyjevskej oblasti.

Treťou najdrahšou položkou, o ktorú Rusi prišli, bola veľká útočná loď Saratov za 75 miliónov dolárov. Ukrajinská armáda na ňu zaútočila, keď kotvila v prístave v okupovanom Berďansku, kde dodávala vojenské vybavenie.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Rusko prišlo vo vojne o vybavenie za miliardy dolárov, najvýznamnejšou statou je potopenie krížnika Moskva © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií