fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Rusko reorganizovalo velenie na Ukrajine, na čele invázie je teraz generál so skúsenosťami zo Sýrie

Reorganizácia vedenia invázie sa uskutočnila v snahe zlepšiť koordináciu medzi rôznymi jednotkami.

Máte tip? napíšte nám mailom

9.4.2022 (Webnoviny.sk) – Rusko reorganizovalo vedenie jeho operácií na Ukrajine, pričom tamojšiu inváziu vedie generál so skúsenosťami s bojovými operáciami v Sýrii.

Ako informuje spravodajský portál BBC, nemenovaný západný predstaviteľ potvrdil, že na čele invázie je veliteľ ruského južného vojenského obvodu, generál Alexander Dvornikov. Zdroj uviedol, že teraz očakávajú celkové zlepšenie velenia a kontroly.

Rusi majú od začiatku problémy

Reorganizácia vedenia invázie sa uskutočnila v snahe zlepšiť koordináciu medzi rôznymi jednotkami, keďže ruské skupiny boli predtým organizované a velené oddelene, dodal.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Rusko má od začiatku invázie problémy pri dosiahnutí svojich cieľov – predtým ako sa sústredilo na východný región Donbas sa mu napríklad nepodarilo obsadiť významné mestá ako Kyjev.

Prednosť môže mať politika

Zmienený predstaviteľ uviedol, že ruské taktiky zdržali menšie počty skupín ukrajinských jednotiek, ktoré konali inteligentnejšie a prekvapivo, a preto Rusko potrebuje ich zmenu.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Ako dodal, politické imperatívy môžu mať prednosť pred vojenskými prioritami, keďže Rusko sa snaží dosiahnuť nejaký úspech pred 9. májom, keď si krajina pripomína víťazstvo v druhej svetovej vojne.

Prečítajte si tiež:
Výbor parlamentu podporil členstvo krajiny v NATO, vstup podporuje už viac ako 70 percent Fínov

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Rusko reorganizovalo velenie na Ukrajine, na čele invázie je teraz generál so skúsenosťami zo Sýrie © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií