fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Rusko zneužíva OSN na šírenie dezinformácií, konanie krajiny je cynickým pokusom ospravedlniť vojnu na Ukrajine

Konanie Ruska je podľa rezortu diplomacie ďalším cynickým a transparentným pokusom ospravedlniť svoju nevyprovokovanú a nelegálnu inváziu na Ukrajinu.

Máte tip? napíšte nám mailom

13.7.2022 (Webnoviny.sk) – Rusko zneužíva OSN na šírenie dezinformácií. Slovensko sa preto pripojilo k spoločnému vyhláseniu 46 krajín, ktoré odsúdili zneužitie neformálneho zasadnutia členov Bezpečnostnej rady na šírenie dezinformácií v súvislosti s vojnou na Ukrajine. Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR (MZVaEZ SR) to uviedlo vo svojom profile na sociálnej sieti.

Snaha Ruska odpútať pozornosť

Ako ďalej pokračovali, zasadnutie nebolo ničím iným, než snahou Ruska odpútať pozornosť od svojich porušení Charty OSN a medzinárodného práva podsúvaním propagandy a dezinformácií.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„Potvrdzujeme svoju podporu nezávislosti, zvrchovanosti a územnej celistvosti Ukrajiny,“ píše v statuse rezort diplomacie, ktorý vyzýva Rusko, aby zastavilo svoje dezinformačné kampane proti Ukrajine, ukončilo svoju brutálnu vojnu a okamžite, úplne a bezpodmienečne stiahlo svoje sily a vybavenie z územia Ukrajiny.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Slovensko správanie odsúdilo

Slovenské ministerstvo zahraničných vecí odmieta pokračujúce snahy Ruska prekrúcať históriu na vlastné politické účely a presadzovať mimoriadne škodlivé falošné naratívy a dezinformácie o susedných krajinách vrátane označovania iných za „neofašistov“ a „neonacistov“, ktoré sa nezakladajú na skutočnosti.

Prečítajte si tiež:
Zosuv ľadovca v Alpách má už druhú potvrdenú obeť z Čiech, pátranie po nezvestných stále pokračuje

„Konanie Ruska je ďalším cynickým a transparentným pokusom ospravedlniť svoju nevyprovokovanú a nelegálnu inváziu na Ukrajinu, ktorej pokračujúce dôsledky sú hrozivé nielen pre obyvateľov Ukrajiny, ale pre ľudí na celom svete,“ dodalo ministerstvo.

Viac k témam: Dezinformácie, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Rusko zneužíva OSN na šírenie dezinformácií, konanie krajiny je cynickým pokusom ospravedlniť vojnu na Ukrajine © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií