fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ruský kňaz vylieval na ľudí svätenú vodu priamo z lietadla: Neuveríte prečo!

Máte tip? napíšte nám mailom

Ruský kňaz vzal problém do vlastných rúk a netypickým spôsobom ho aj začal riešiť. Svätenú vodu vylieval na ľudí rovno z lietadla.

Počas života zlyháme niekoľkokrát. Niektorí menej, iní viac. O ľudských zlyhaniach vie svoje aj ruský kňaz, ktorý sa rozhodol, že s alkoholizmom a smilstvom zatočí po svojom.

Kňaz vylieval svätenú vodu

Kňaz Alexander Goryachev sa spolu si biskupom Savvom rozhodli, že pomôžu mestu Tver tým, že na jeho obyvateľov z lietadla vylejú takmer 70 litrov svätenej vody. Práve to by podľa nich malo pomôcť zbaviť ľudí hriechu a vrátiť ich opäť do normálne života.

Tento nápad nie je jediný. Kňaz sa už v minulosti pokúšal bizarným spôsobom očistiť ľudí o hriechu. Naposledy preletel nad mestom s kalichom, no svätenej vody bolo primálo. Tentokrát sa rozhodol, že použije väčšie množstvo, aby sa dotkla každého. Goryachov sa dokonca pre miestne médiá vyjadril, že krátko po tom, ako na ľudí vylial vodu, videl dva prípady, keď muži sľúbili svojim ženám, že sa vzdávajú alkoholu a začínajú žiť nový život.  

Prečítajte si tiež:
Na vlásku, Titanic, Forest Gump či Deadpool. Aj v týchto obľúbených filmoch môžete nájsť zopár chýb!

Kňaz priznáva, že situácia v meste je alarmujúca a počet ľudí, ktorí žijú v smilstve, užívajú drogy a pijú alkohol, stúpa. Hovorí, že ľudia by s tým mali okamžite prestať.

Situácia je vážna

Stereotyp o Rusoch ako o alkoholikoch, ktorí vodkou nikdy nepohrdnú je snáď taký starý ako Rusko samo. O tom, že samotné dejiny Ruska písala vodka, napísal popredný spisovateľ Mark Lawrence Schrad knihu. Zozbieral v nej mnohé dáta a informácie a priniesol dôležité fakty. Vodka vraj zabila viac Rusov než druhá svetová vojna. Píše aj o tom, že práve obľúbený a typický nápoj Rusov zabije takmer pol milióna Rusov ročne. Rusko má navyše jeden z najväčších podielov samovrážd (27,1 na 100 000 ľudí) na svete. Väčšinu má aspoň čiastočne na svedomí alkohol. Horšie je to so štatistikou konzumácie alkoholu. 

Rusov trápi alkoholizmus. Zdroj: yourhealth.net.au

Rusi skonzumujú priemerne 18 litrov tvrdého alkoholu ročne, čo je dvakrát viac, než sa skonzumuje v Spojených štátoch a o 10 litrov viac, než Svetová zdravotnícka organizácia považuje za bezpečné množstvo. Priemerná dĺžka života Rusa (67,5 roka) je o 10 rokov nižšia než priemerná dĺžka života Rusky (77,4 roka), čo je spôsobené predovšetkým alkoholizmom u mužov. Jeho štúdia potvrdila aj to, že Rusi vymierajú vďaka alkoholizmu tak rýchlo, že podľa niektorých odhadov ich bude v roku 2050 už len 20 až 30 miliónov.

Prečítajte si tiež:
Najkrajšie vianočné trhy, ktoré vám krásou vyrazia dych

Zdroj: newsweek.com

 

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií