fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Rusko ukončilo s NATO všetku spoluprácu, vyhlásil ruský minister zahraničných vecí

Máte tip? napíšte nám mailom

Rusko zastavilo všetku spoluprácu so Severoatlantickou alianciou (NATO), hovorí ruský minister zahraničných vecí Alexandr Gruško v rozhovore pre ruské médiá v pondelok.

 

Severoatlantická aliancia sa vzdala akejkoľvek pozitívnej agendy v rámci vzájomných vzťahov s Ruskom,” povedal Gruško, ktorý v rokoch 2012-2018 pôsobil ako ruský veľvyslanec pri NATO.

V ich vzťahoch prevládol status quo podobný tomu z čias studenej vojny. Práve ten kedysi viedol k založeniu NATO, uvádza The Moscow Times. 

Sme viac na západ

NATO je medzivládna obranná organizácia založená 4. apríla 1949 ako reakcia západných demokratických štátov na vzniknutú povojnovú situáciu v Európe a eskaláciu napätia zo strany Sovietskeho zväzu. Z vojenského hľadiska je NATO jedinou súčasnou organizáciou kolektívnej obrany na svete. V súčasnosti má 29 členov.

Pretrvávajúci rozkol medzi východným a západným politickým smerovaním cítime aj u nás na Slovensku. 

Podľa prieskumu agentúry Focus pre TV Markíza si až 60 percent populácie Slovenska myslí, že by sme naďalej mali presadzovať euroatlantické smerovanie. Necelých 18 percent opýtaných zas tvrdí, že by sme mali byť viac proruskejší.

Prečítajte si tiež:
Najkrajšie vianočné reklamy posledných rokov, ktoré by si si mal pozrieť, aj keď si ich už niekedy videl

Väčšina bola za Lajčákovu zahraničnú politiku, nie za Dankovu „východnú”, ktorá ukazuje opačným smerom. Zaujímavé je, že až 20 percent opýtaných na otázku, akú zahraničnú politiku uprednostňuje, nevedelo odpovedať.

Zdroj: tvnoviny.sk
Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií