fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Šéf Svetovej banky Malpass varuje pred globálnou recesiou, môže ju spôsobiť vojna na Ukrajine

Svetová banka minulý mesiac znížila prognózu rastu globálnej ekonomiky na tento rok takmer o celý percentuálny bod na 3,2 percent.

Máte tip? napíšte nám mailom

26.5.2022 (Webnoviny.sk) – Šéf Svetovej banky David Malpass varoval, že ruská invázia na Ukrajinu môže spôsobiť globálnu recesiu, keďže porastú ceny potravín, energií a hnojív. Informuje o tom spravodajský web BBC.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Na americkom obchodnom podujatí Malpass v stredu povedal, že je ťažké „predstaviť si, ako sa vyhneme recesii“. Dodal, že obavy zvyšuje i séria lockdownov súvisiacich s koronavírusom v Číne. Malpass poznamenal, že už len „myšlienka zdvojnásobenia cien energií stačí na to, aby sama o sebe vyvolala recesiu“.

Svetová banka minulý mesiac znížila prognózu rastu globálnej ekonomiky na tento rok takmer o celý percentuálny bod na 3,2 %.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Recesia, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Šéf Svetovej banky Malpass varuje pred globálnou recesiou, môže ju spôsobiť vojna na Ukrajine © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií