fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Šéfka americkej Snemovne reprezentantov Nancy Pelosiová napriek hrozbám Číny navštívila Taiwan

Pelosiová je najvyššie postaveným americkým predstaviteľom na návšteve Taiwanu od roku 1997.

Máte tip? napíšte nám mailom

2.8.2022 (Webnoviny.sk) – Šéfka Snemovne reprezentantov Kongresu USA Nancy Pelosiová v utorok pricestovala na návštevu Taiwanu.

Do krajiny prišla v rámci cesty po ázijských krajinách napriek hrozbe zo strany Číny, že návšteva bude mať „vážne následky”.

Peking považuje oficiálne kontakty USA s Taiwanom za povzbudzovanie ostrova na to, aby svoju desaťročia trvajúcu faktickú nezávislosť zmenil na trvalý stav.

Pelosiová je najvyššie postaveným americkým predstaviteľom na návšteve Taiwanu odvtedy, ako ostrov v roku 1997 navštívil vtedajší šéf Snemovne reprezentantov Newt Gingrich.

Taiwan sa od Číny oddelil v roku 1949 po tom, ako komunisti v pevninskej Číne zvíťazili v občianskej vojne. Čína a Taiwan nemajú oficiálne vzťahy, ale spája ich rozsiahly obchod a investície.

Viac k témam: návšteva Taiwanu
Zdroj: Webnoviny.sk – Šéfka americkej Snemovne reprezentantov Nancy Pelosiová napriek hrozbám Číny navštívila Taiwan © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií