fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Sestra ruského oligarchu Usmanova prišla o superjachtu, je ľahšia o viac ako 600 miliónov dolárov

Nemecké úrady spolupracovali s Bruselom, aby sa ubezpečili, že na majiteľku jachty sa vzťahujú sankcie Európskej únie.

Máte tip? napíšte nám mailom

14.4.2022 (Webnoviny.sk) – Nemecké úrady v Hamburgu zhabali superjachtu po tom, ako zistili, že patrí sestre ruského oligarchu Ališera Usmanova. Úrad spolkovej kriminálnej polície oznámil, že po „rozsiahlom vyšetrovaní“ dokázali zistiť, že majiteľkou jachty je oligarchova sestra Gulbachor Ismailova.

Superjachta Dilbar bola pod vlajkou Kajmaních ostrovov a zaregistrovaná je na holdingovú spoločnosť na Malte. Jachtu na more spustili v roku 2016 a vyrobili ju za viac ako 648 miliónov dolárov.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Nemecká polícia uviedla, že úrady krajiny spolupracovali s Bruselom, aby sa ubezpečili, že na majiteľku jachty sa vzťahujú sankcie Európskej únie. Podľa polície jachtu teraz nemôžu predať, prenajať alebo na ňu nastupovať.

USA a Európska únia minulý mesiac uvalili voči Ališerovi Usmanovi sankcie pre jeho vzťahy s ruským prezidentom Vladimirom Putinom a v reakcii na ruskú inváziu na Ukrajinu.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, superjachta
Zdroj: Webnoviny.sk – Sestra ruského oligarchu Usmanova prišla o superjachtu, je ľahšia o viac ako 600 miliónov dolárov © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
India uvoľní prísne reštrikcie, povolí export pšenice do štátov s nedostatkom potravín
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií