fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Severná Kórea sa nikdy nevzdá jadrových zbraní v boji proti USA, vyhlásil vodca Kim

Kim Čong-un obvinil USA z presadzovania krokov na oslabenie obrany Severnej Kórey a prípadného kolapsu jeho vlády.

Máte tip? napíšte nám mailom

9.9.2022 (Webnoviny.sk) – Severokórejský vodca Kim Čong-un zdôraznil, že Kórejská ľudovodemokratická republika (KĽDR) sa nikdy nevzdá jadrových zbraní, ktoré potrebuje na boj proti Spojeným štátom. Tie obvinil z presadzovania krokov na oslabenie obrany Severnej Kórey a prípadného kolapsu jeho vlády. V piatok o tom informovali tamojšie štátne médiá.

Kim Čong-un to povedal počas štvrtkového prejavu v severokórejskom parlamente, kde poslanci schválili legislatívu upravujúcu používanie jadrových zbraní. Kim to označil za krok k upevneniu jadrového statusu krajiny a zdôraznil, že o takýchto zbraniach sa nebude vyjednávať.

Zákon obsahuje ustanovenie, ktoré vyžaduje, aby severokórejská armáda „automaticky“ vykonala jadrové útoky proti nepriateľským silám, ak sa jej vedenie dostane pod útok.

Viac k témam: Jadrové zbrane
Zdroj: Webnoviny.sk – Severná Kórea sa nikdy nevzdá jadrových zbraní v boji proti USA, vyhlásil vodca Kim © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií